Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ULUSLARARASI İNŞAAT HUKUKU - FIDIC RED BOOK - KIRMIZI KİTAP - 1999 HAKKINDA AÇIKLAMALAR ( ULUSLARARASI İNŞAAT HUKUKU - FIDIC RED BOOK - KIRMIZI KİTAP - 1999 HAKKINDA AÇIKLAMALAR )
Uluslararası İnşaat Hukuku - Fıdıc Red Book - Kırmızı Kitap - 1999 Hakkında Açıklamalar Uluslararası İnşaat Hukuku - Fıdıc Red Book - Kırmızı Kitap - 1999 Hakkında Açıklamalar
Yorumları oku
%5 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
:
Sayfa Sayısı
: 126
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 28,50 TL
Kazanılan Puan
: 86 NP
Barkod
: 9786055633028
Basım Yılı
: 2009
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
FIDIC -Federation Internationale des Ingenieurs Conseils Uluslararası Müşavir Mühendisler Federasyonu- tarafından hazırlanan, orjinal ismi Conditions of Contract for Construction -for Building and Engineering Works Designed by the Employer - First Edition 1999- olan ve -Kırmızı Kitap- olarak da bilinen İnşaat İşleri Sözleşme Şartları İşveren Tarafından Planlanan Bina ve Mühendislik İşleri için Birinci Bası 1999 nın önemi, uluslararası kredi kuruluşlarıözellikle Dünya Bankası tarafından ulusal ve uluslararası ihalelerde kullanılmasının tavsiye edilmeleri ve verilen kredilerde bu hükümlerin uygulanmasının şart koşulması dolayısıyla uluslararası alanda ve aynı zamanda Türkiyede önemi gittikçe artmakta ve bu örnek sözleşme şartları uyarınca sözleşme yönetiminin bilinmesi ihale katılımcıları için bir zorunluluk haline gelmektedir. İçerisinde FIDIC İnşaat İşleri Sözleşme Şartları hakkında açıklamaların yer aldığı bu çalışma uygulayıcılara yardımcı olmak amacıyla Almanca olarak kaleme alınmış, ilk basısının kısa bir süre içerisinde tükenmesi nedeniyle ikinci basısı yapılmıştır. Belirtlen önemi nedeniyle eserin Türkçeye çevrilmesi kararlaştırılmıştır. Bu konuda Türkçe olarak piyasaya sürülen eserlerin yok denecek kadar az olması eserin Türkiyedeki önemini artırmaktadır. Bu çalışma genel itibariyle Dr. Götz Sebastian Hök tarafından kaleme alınan Almanca eserin bir özeti mahiyetindedir. Bu çalışmada bire bir çeviriden ziyade, asıl metinde okuyucuya aktarılmak istenen fikirlerin uygun şekilde Türkçeye çevrilmesine özen gösterilmiştir, gerekli görülen hususlarda açıklayıcı nitelikte eklemeler yapılmıştır.
FIDIC örnek sözleşme şartları içerisinde Türkçe imla kurallarına aykırı olarak büyük harflerle başlayan kelimeler, orijinal metinde olduğu gibi örnek sözleşme şartları içerisinde özel olarak tanımlanan kavramlara işaret etmektedir.
Eserin son kısmındaki benzer nitelikteki tablolar, anlamayı kolaylaştırmaya yönelik olarak konulmuştur.


Bu ürünü 642 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: