Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE TEMEL DÜŞÜNÜRLER VE TEORİLER - FİFTY KEY THİNKERS İN INTERNATİONAL RELATİONS ( ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE TEMEL DÜŞÜNÜRLER VE TEORİLER - FİFTY KEY THİNKERS İN INTERNATİONAL RELATİONS )
Uluslararası İlişkilerde Temel Düşünürler ve Teoriler - Fifty Key Thinkers in International Relations
ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE TEMEL DÜŞÜNÜRLER VE TEORİLER - FİFTY KEY THİNKERS İN INTERNATİONAL RELATİONS ( ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE TEMEL DÜŞÜNÜRLER VE TEORİLER - FİFTY KEY THİNKERS İN INTERNATİONAL RELATİONS )
Barkod
: 9786051330419
Basım Yılı
: Ocak 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
: 416
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,00
İndirimli Fiyatı
44,55
Kazanılan Puan
134 NP
Kategoriler
Bu ürünü 4556 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Uluslararası ilişkiler alanında Türkçe literatürü zenginleştirmek amacıyla Nobel Akademik Yayıncılık öncülüğünde başlatılan Uluslararası İlişkiler Ders Kitapları Serisi projesi kapsamında Türkçeye kazandırılan “Uluslararası İlişkilerde Temel Düşünürler ve Teoriler“ isimli kitap; alanındaki en güncel, kapsamlı ve öğrenci/araştırmacı odaklı teori kitabı olmaya adaydır. Alanda iz bırakmış elli ayrı düşünür, düşünce okullarına ve teorilere göre sınıflandırılmıştır. Samuel Huntington’dan Barry Buzan’a, Christine Sylvester’dan Antonio Gramsci’ye kadar birçok düşünür bu çalışmada; uluslararası ilişkiler alanına olan katkıları, temel savunuları, çalışmalarını kaleme aldıkları toplumsal ve tarihsel süreçler ile birlikte yer almıştır. Kitapta dokuz ayrı teori ve düşünce okuluna yer verilmiştir. Kitabın başarısı ve özgünlüğü de, düşünce okullarına yer verirken gösterdiği kapsayıcılık ve güncellikten ileri gelmektedir. Klasik teoriler Realizm ve Liberalizmin yanı sıra Feminizm, Eleştirel Teori, Tarihsel Sosyoloji gibi disiplinler arası perspektiflere de yer veren, bunun da ötesine geçen çalışma, Uluslararası Politik Teori ve Uluslararası Etik, İnşacılık (Konstrüktivizm), İngiliz Okulu ve Postmodernizmi işlemektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: