Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ULUSLARARASI HUKUK BAĞLAMINDANÜKLEER SANTRALLERİN SİBER GÜVENLİĞİ ( ULUSLARARASI HUKUK BAĞLAMINDANÜKLEER SANTRALLERİN SİBER GÜVENLİĞİ )
Uluslararası Hukuk BağlamındaNükleer Santrallerin Siber Güvenliği
ULUSLARARASI HUKUK BAĞLAMINDANÜKLEER SANTRALLERİN SİBER GÜVENLİĞİ ( ULUSLARARASI HUKUK BAĞLAMINDANÜKLEER SANTRALLERİN SİBER GÜVENLİĞİ )
Barkod
: 9789750250163
Basım Yılı
: Eylül 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 246
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık iş günü temin
%12 İNDİRİM
Liste Fiyatı
66,50
İndirimli Fiyatı
58,52
Kazanılan Puan
176 NP
Bu kitabı 9,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 89 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Teknolojinin gelişim endeksiyle doğru orantılı olarak daha küreselleşen dünyada enerjiye bağımlılık son yıllarda daha da belirgin hale gelmiştir.

Yenilenemez enerji kaynakları arasında yer alan nükleer enerji, dönemin ABD Başkanı Eisenhower’ın BM Genel Kurulundaki “barış için atom“ konuşmasıyla dünyaya tanıtılmıştır.

Kuruluşta pahalı ancak işletmede ucuz olan nükleer enerjinin bir sorunsal olarak ortaya çıkmasının sebebi ise insani amaçlı kullanımının yanında askeri amaçla da kullanılabiliyor olmasıdır. Bu bağlamda, uluslararası hukuk metinleri arasında NPT Antlaşması önem arz etmektedir. Nükleer güvenlik başlığı altında nükleer santrallerin güvenliği de uluslararası kamuoyunu meşgul eden tartışmalar arasındadır.

Nükleer terörizmin gelişen teknolojiyle birlikte daha da endişe verici düzeye ulaşması, hâlihazırda kırılgan olan nükleer santraller ve güvenliği noktasında yeni sorunsallar doğurmuştur.

Birleşmiş Milletler, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ve NATO siber güvenlik üzerine doğrudan/dolaylı çalışmalar yürütmektedir ancak siber suç, siber saldırı ve siber savaş üçgeninde oluşan siber uzayda, nükleer santrallerin siber güvenliğine dair uluslararası hukukta ciddi boşluklar vardır. Bu boşluk neticesinde ise bazı devlet ya da devlet dışı aktörler tarafından geçmişte ve günümüzde sonucu yıkıcı olan eylemler gerçekleştirilmiştir.

Uluslararası hukuk bağlamında nükleer santrallerin siber güvenliği adlı bu kitapta; nükleer enerji, nükleer hukuk ve nükleer-siber güvenlik başlıkları uluslararası hukuk çerçevesinde irdelenmiştir. Eserin, gerek uluslararası camiada gerekse Türkiye Cumhuriyetinde önemli bir boşluğu doldurması hedeflenmektedir.
Nükleer Enerji
Nükleer Hukuk
Nükleer Güvenlik
Nükleer Terörizm
Nükleer Güvenlik Kültürü
Nükleer Güvenlik Rejimi
Siber Güvenlik
NPT Anlaşması
Paris Sözleşmesi
Viyana Sözleşmesi
Siber Savaş
Siber Suç
Siber Saldırı Senaryoları
Jus Ad Bellum
Jus In Bello
Stuxnet Siber Saldırısı
DDoS Siber Saldırısı
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: