Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TUVALARIN GELENEKLERİ (  )
Tuvaların Gelenekleri
TUVALARIN GELENEKLERİ (  )
Barkod
: 9786057654076
Basım Yılı
: Temmuz 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 470
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
80,00
İndirimli Fiyatı
65,60
Kazanılan Puan
197 NP
Bu ürünü 87 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye Türklerinin kendi ulusal kimliklerine yönelik ilgileri, Osmanlı İmparatorluğunun özellikle Balkan coğrafyasında başlayan çözülme süreci ile başlamıştır. Ulus devletlerin kuruluşu ile Osmanlı aydınları içerisinde cevabı aranan soru “Biz kimiz?” sorusu olmuş ve böylelikle Türkiye Türkoloji’sinin fikri temelleri, İdil-Ural Türklerinin de etkisi ile bu dönemde atılmıştır.

Uzun yıllar boyunca Türkiye’de Türkiye Türkleri merkezli ilerleyen akademik çalışmaların Türk dünyasına odaklanması 1991 yılında SSCB’nin yıkılması ile gerçekleşmiştir. O zamana kadar büyük ölçüde dolaylı yollardan yürütülen Çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları ile ilgili çalışmalar, Türkiye’de yetişen Türkologların bizzat yeni kurulan Türk cumhuriyetlerine gidip saha araştırmaları yapması ve Türkoloji ile ilgili akademik kaynakları Türkiye’de tanıtması ile büyük bir ivme kazanmıştır.

Ancak bu çalışmaların büyük bölümü İdil-Ural, Türkistan ve Kafkaslar coğrafyası üzerine yoğunlaşmış, bilhassa Sibirya Türklüğü ile ilgili araştırmalar son yıllara kadar bir nebze de olsa geri planda kalmıştır.

Bizim Monguş Kenin-Lopsan’ın “Tıva Ça?çıl” adlı çalışmasını Türkiye Türkçesine aktarmaktaki amacımız, Tuva Türklerinin dil ve kültürlerini ilk elden tanıtan bir kitabı Türk akademisyenlere sunmak ve Sibirya Türklüğü ile ilgili çalışmalara bir katkı sağlamak olmuştur.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: