Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE’DE ULUSAL YAYIN YAPAN TELEVİZYON KANALI YÖNETİCİLERİNİN YAYIN POLİTİKALARINI OLUŞTURMADAKİ ROLLERİ (  )
Türkiye’de Ulusal Yayın Yapan Televizyon Kanalı Yöneticilerinin Yayın Politikalarını Oluşturmadaki Rolleri
Yorumları oku
TÜRKİYE’DE ULUSAL YAYIN YAPAN TELEVİZYON KANALI YÖNETİCİLERİNİN YAYIN POLİTİKALARINI OLUŞTURMADAKİ ROLLERİ (  )
%40 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 167
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 21,67 TL
İndirimli Fiyatı
: 13,00 TL
Kazanılan Puan
: 39 NP
Barkod
: 9786053241232
Basım Yılı
: Temmuz 2014
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Türkiye’de Medya üzerine yapılan çalışmalar medyanın işlevi ve etkileri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bununla birlikte medya sahipliği ve yayın politikaları medyanın anlaşılması bakımından önemli yer tutmaktadır.


Yaşadığımız mekanların içine girerek insanları etkilemeye çalışan, kişileri belli alanlarda düşündüren ve kendilerinin seçip, verdikleri haberlerle olan biteni bizlere sunan medyanın arkasındaki baskın gücün incelenmesi önemli görülmüştür. 1980’li yıllarda popüler hale gelen liberal yaklaşım medya sahipliği alanında da kendisini göstererek, sermaye sahiplerinin güç ve iktidar arayışlarını medyaya yöneltmiştir. Ticari yayıncılık anlayışıyla birlikte, medya sahipliği konum değiştirmeye başlamış ve tekelleşmeye doğru hızlı bir gidiş başlamıştır. Medya patronları siyasi ve askeri seçkinlerin yanında yer alarak güç elde etmek ve ticari başarı için yayın politikalarını oluşturmuş, medya çalışanları ve yöneticileri de, patronlarının çıkarları doğrultusunda yayınlar yapmaya başlamış ve bu yönde politikalar geliştirmişlerdir. Bu çalışmada medya politikalarının neler olduğu ve hangi faktörlerin bu politikaların oluşturulmasında önemli olduğu üzerinde durularak bu yöne ilginin çekilmesine çalışılmıştır.


Çalışmada birçok insan yol açıcı fikirleri ve destekleri ile motivasyonumu yükselterek bana karşılığı ödenemez yardımlarda bulunmuşlardır. Her şeyden önce, en zor anlarında bile özveri ve desteği ile çalışmaya yön veren ve araştırmanın şekillenmesinde çok büyük katkıları olan tez danışmanım Doç. Dr. Aylin Görgün Baran’a minnetle teşekkür ediyorum. Her zaman yoğun olan çalışma temposu içinde, sıcakkanlılıkla bana zaman ayırmış ve dostluğu ile zoru kolaylaştırmıştır. Kendisi ile çalışmak çok büyük bir şanstı.

Bu ürünü 212 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: