Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TÜRKİYE’DE SPOR VE EGZERSİZ PSİKOLOJİSİ ALANINDA KULLANILAN TESTLER ( TÜRKİYE’DE SPOR VE EGZERSİZ PSİKOLOJİSİ ALANINDA KULLANILAN TESTLER )
Türkiye’de Spor ve Egzersiz Psikolojisi Alanında Kullanılan Testler
TÜRKİYE’DE SPOR VE EGZERSİZ PSİKOLOJİSİ ALANINDA KULLANILAN TESTLER ( TÜRKİYE’DE SPOR VE EGZERSİZ PSİKOLOJİSİ ALANINDA KULLANILAN TESTLER )
Barkod
: 9786254399985
Basım Yılı
: Kasım 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 312
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
40,50
Kazanılan Puan
122 NP
Bu ürünü 105 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Bilim, bir birikim ve doğal olayların anlaşılmasıyla ilgili girişim olarak ele alınabilir. Bilimsel araştırmalarda amaç, doğal olayları betimleyen, açıklayan ve yordayan kuramlar üretmek olarak adlandırılabilir. Bu amaca, görgül ve nesnel yöntemler kullanılarak ulaşılabilir. Psikososyal olayların anlaşılması ve bu olaylarla ilgili bilginin arttırılması önem taşır. Spor ve Egzersiz Psikolojisindeki ölçütler; somut sonuçlara ulaşmak ya da spor, egzersiz, sosyal veya psikolojik fonksiyonların belirli bir yönü ile ilişkili olan olayları görgül olarak incelemek amacını taşır. Bu çerçevede testlerin kullanılması Spor ve Egzersiz Psikolojisi uygulayıcılarının sporcuya nasıl bir yaklaşımla, ne şekilde bir hazırlık programı uygulanacağının belirlenmesi anlamını taşır. Bu; alandaki bilgi birikimi, test kuramlarının gelişimi gibi bilimsel araştırmaların temel noktaları ile çelişmeyecek şekilde ele alınmalıdır. Onun için de kaliteli ölçme araçlarına gereksinim duyulmaktadır.
Bu kitabın ikinci basımına gidilirken yaşamın tüm alanlarında ölçmesiz olunamayacağı gerçeğinden hareket edilmeye çalışılmıştır. Kitapta, bir yandan ülkemizde Spor ve Egzersiz Psikolojisi alanına özgü olarak oluşturulan testlere diğer yandan çok bilindik bir kısım ölçeklerin Türkçeye uyarlama çalışmalarına yer verilmiştir.
Bu şekli ile kitabın, Spor ve Egzersiz Psikolojisi alanında çalışan tüm akademisyen ve uygulamalı alanlarda hizmet vermeye çalışan arkadaşlarımıza yararlı olacağını umuyoruz.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: