Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE’DE SIĞINMA SİSTEMİNİN AVRUPALILAŞTIRILMASI (  )
Türkiye’de Sığınma Sisteminin Avrupalılaştırılması
Yorumları oku
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 222
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 24,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 20,40 TL
Kazanılan Puan
: 63 NP
Barkod
: 9789944250870
Basım Yılı
: 2010
Ürünün Tanıtımı
Küreselleşmeyle birlikte artan iltica hareketleri uluslaraarsı sığınma sisteminin önemini arttırmakta ve yeni uluslararası koruma ve sığınma modellerinin geliştirilmesini zorunlu kılmaktadır. Avrupa Birliği’nin genişlemesiyle birlekte AB Ortak Göç ve İltica Politikası bağlamında oluşurulmaya çalışılan sığınma sistemi de daha geniş bir coğrafyayı etkilemeye başlamıştır.

Başlıca iltica ve hareketlerinin yaşandığı AB’nin güneydoğu sınırından olan türkiye, AB üyelik sürecinde olmasından dolayı bu sığınma sisteminin sonuçlarını oldukça karmaşık biçimde deneyimleyen ülkelerin başında gelmektedir. Bu süreç içerisinde Türkiye’deki sığınma uygulamaları da AB sığınma sisteminin işleyişi açısından önem taşımaktadır.

Türkiye, uluslararası göç ve iltica hareketlerinin başlıca hedefi durumunda olan AB’nin güneydoğu sınırında bulunan bir aday ülkedir. Adaylık sürecinde Türkiye’nin sığınma politikası ve uygulamaları, hem AB sığınma sisteminin gelişimi hem de Türkiye’nin AB müktesebatına uyum süreci ile yakından ilişkilidir. Bu çerçevede, AB’nin önerdiği sığınma sisteminin niteliği, Türkiye’de sığınma alanında yaşanan kurumsallaşma ve uygulamaların tarihsel ve sosyo-politik dinamikleri ile uygulama sorunları, irdelenmesi gereken başlıca konuları oluşturmaktadır. Bu kitap, Lizbon Anlaşmasına kadar uzanan AB’de sığınma politikasının ortaklaşma süreci ile Türkiye’nin geçmişten günümüze kadar uzanan iltica politika ve uygulamalarını incelemektedir. Bu konuların ele alınması, Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda oluşturmak durumunda kalacağı sığınma sistemini anlamak açısından önem taşımaktadır.
Bu ürünü 263 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: