Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TÜRKİYE’DE ELEKTRİK ENERJİSİ (  )
Türkiye’de Elektrik Enerjisi
TÜRKİYE’DE ELEKTRİK ENERJİSİ (  )
Barkod
: 9789752459403
Basım Yılı
: 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 56
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,26
İndirimli Fiyatı
7,87
Kazanılan Puan
24 NP
Bu ürünü 422 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Elektrik küresel ölçekte en fazla tüketilen ve birçok alanda faydalanılan enerji çeşitleri arasındadır. 21. yüzyılın başlarından itibaren artan elektrik talebini karşılamak adına yeni üretim kaynakları ve yenilenebilir enerjiye yönelik birçok alanda yatırımlar yapılmıştır. Enerji kaynak çeşitliliğini sağlamak adına yapılan çalışmalarda elektrik piyasasının daha rekabetçi, serbest ve şeffaf şekilde yürütüldüğü bir yapıya gitme yönündeki gelişmeler öne çıkmıştır. Ayrıca ülkeler kurulu güçleri içerisindeki öz kaynak ve yenilenebilir enerji payının artırılması konusunda da önemli ilerlemeler kaydetmiştir.

Türkiye’nin enerji planlamasında izlenen politikalarda ise dışa bağımlılığı azaltma konusunda sağlanan destekler ön plana çıkmaktadır. Enerji ihtiyacının karşılandığı pazarlarda çeşitliliğe gitmenin yanında kaynak portföyünün de genişletilmesi arz güvenliğinin sağlanması yolunda önemli hale gelmiştir. Bu doğrultuda elektrik üretiminde yerli kaynak kullanımının artırılması hedefi ile Türkiye’nin dışa bağımlılığının önemli ölçüde azaltılması ve küresel enerji piyasasında daha etkin bir aktör haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu raporda elektrik enerjisinin Türkiye’deki tarihsel gelişimine yer verilerek elektrik üretiminde kullanılan yenilenebilir kaynaklar ayrı ayrı incelenmiştir. Ülke genelindeki enerji üretim santrallerinin mevcut durumuna dair bilgilerin de yer aldığı rapor elektrik talep projeksiyonları çerçevesinde dışa bağımlılığı azaltmak adına hangi üretim santraline yönelikyatırımların yapılması gerektiği yönündeki değerlendirmeler ile sonlandırılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: