Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE TARİHİ: ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ - CİLT 1 ( TÜRKİYE TARİHİ: ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ - CİLT 1 )
Türkiye Tarihi: Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi - Cilt 1 Türkiye Tarihi: Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi - Cilt 1
Yorumları oku
Yayınevi:
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 160
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 21,25 TL
Kazanılan Puan
: 64 NP
Barkod
: 9786054220410
Basım Yılı
: 2013
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Üniversitelerde okutulan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersleri uzun yıllar 1919-1938 arası dönemi kapsayacak şekilde anlatıldı. Fakat bu dönemin arka planını oluşturan tarihsel gelişmeler ve Atatürk inkılaplarının altyapısını oluşturan reform hareketleri ihmal edildi. Bu kitapta bu dersle ilgili eksiliği gidermeye çalışıyor ve Türk Kurtuluş Savaşının ve Atatürk devriminin tarihsel arka planını kapsamlı bir şekilde ele alıyor.Türk modernleşme tarihini dünya tarihinden izole ederek anlamak tabii ki mümkün olmayacaktır. Bu nedenle dersin başlangıcında Avrupa tarihine yer veriliyor. Bundan sonra sırasıyla III. Selim, II. Mahmud, Tanzimat, Islahat, Yeni Osmanlılar, II. Abdülhamid, Jön Türkler ve nihayet I. Dünya Savaşı ele alınarak Kurtuluş Savaşına geliniyor. Osmanlı devletinin reformlar yüzyılı olan 19. Yüzyıl ve 20. Yüzyılın başları anlatılırken de reformlarla Osmanlı’da tebaadan vatandaşlığa geçiş ve kimlik konuları da kadın sorunu ve çocuk eğitimi konularına yer verilerek açıklanıyor.Kitapta belirtilen dipnotlar ve kaynakça yardımıyla konular hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyen öğrencilere de fırsat verilmektedir. Bizi, lütfen diğer kitap ihtiyaçlarınızda da hatırlayınız :)Bu ders kitabı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersinin daha verimli bir ders haline gelmesine ve farklı alanlardaki öğrencilerin de tarihten zevk alarak dersi takip etmesine katkı sağlayacaktır.

-------------------

Bu kitap üniversitelerde okutulan Atatürk İlkeleri ve İnkilap tarihi dersleri için ders kitabı özelliğindedir. Yüksek Öğretim Kurumu (YOK) müfredatına göre hazırlanmıştır. İki cilt halinde düzenlenen kitabın 1. cildi güz dönemi, 2. cildi ise bahar dönemi için hazırlanmıştır.1. Cilt. Güz Dönemi: Osmanlıdan - 1923’e2. Cilt. Bahar Dönemi: 1923 - Günümüze
Bu ürünü 274 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: