Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜRKÇE ÖĞRETİMİ TARİHİ (  )
Türkçe Öğretimi Tarihi
TÜRKÇE ÖĞRETİMİ TARİHİ (  )
Barkod
: 9786059408431
Basım Yılı
: Kasım 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 232
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,00
İndirimli Fiyatı
27,20
Kazanılan Puan
82 NP
Bu ürünü 292 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkler tarihin bilinen en eski milletleri arasında; Türkçe de tarihin en eski ve en çok konuşulan dilleri arasında yer almaktadır. Türkçe, yazılı kaynakları bakımından da dünyanın en eski dillerinden biridir.

Türkçenin temel kaynakları ve Türkçeyle ilgili yazılmış yabancı kaynaklar Türkçenin kökleri binlerce yıl öncesine uzanan bir kültür ve medeniyet dili olduğuna tanıklık eder. Bu tanıklığın somut göstergelerinden biri de Türkçenin kendi kültür coğrafyası dışında yabancı dil olarak kullanılmış ve öğretilmiş olmasıdır. Bu noktadan hareket ederek hem Türkçenin gücünü ölçmek hem de tarih içerisinde birçok coğrafyada izlerini takip etmek mümkündür.

Türkçenin öğrenimi ve öğretimi ile ilgili pek çok eser kaleme alınmıştır. Türkçe Öğretimi Tarihi adlı kitapta hem Türkçenin temel kaynaklarından hem de bu konuda yurt dışında yapılan çalışmalardan hareketle Türkçe öğretiminin tarihi ana hatlarıyla dikkatlere sunulmaktadır.

Kitap esas itibarıyla: “Hun Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Köktürk Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Uygur Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Karahanlı Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Harezm Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Kıpçak Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Selçuklu Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, “Çağatay Dönemi’nde Türkçe Öğretimi”, Osmanlı Dönemi’nde Türkçe Öğretimi” ve “Cumhuriyet Dönemi’nde Türkçe Öğretimi” başlıklarından oluşmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: