Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜRKÇE ÖABT YOL HARİTASI 1 / 2017 - 2018 KONU ANLATIMI (  )
Türkçe ÖABT Yol Haritası 1 / 2017 - 2018 Konu Anlatımı
TÜRKÇE ÖABT YOL HARİTASI 1 / 2017 - 2018 KONU ANLATIMI (  )
Barkod
: 9786059180375
Basım Yılı
: Ağustos 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 28 x 22 (cm)
Sayfa Sayısı
: 368
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
52,00
İndirimli Fiyatı
41,60
Kazanılan Puan
125 NP
Bu kitabı 6,93 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 740 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu eser Türkçe Öabt alanındaki birçok akademik kitap, tez, makale, Aöf kaynakları taranarak hazırlanmıştır.

Bunlar taranırken gereksiz - doldurma bilgiler atılmış, sadece bilgilerin özü ve sınavda çıkacağı düşünülen yerler alınmıştır.

Alan kitaplarında aynı konuyu anlatırken her bir alan kitabının konunun bir penceresini anlattığı ve bilgilerin kopuk kopuk olduğu tespit edilmiştir. Bir konuya sağlam şekilde çalışmak isteyen bir insan birçok alan kitabını satın almak zorunda bırakılmakta ve sadece farklı bilgileri tespit etmek için aynı bilgileri de birçok kez okumakta, kafalar çorbaya dönmektedir. Bu kitap buna tepki olarak hazırlanmıştır.

Kitabın temel gayesi alanda herhangi bir konuyu anlatırken onunla ilgili en geniş kapsamı vermek ve sınava hazırlanan kişiyi yormadan tek ve yeterli bir kaynaktan çalışarak deneme ve soru bankası çözmeye vakit açmaktır.

Kitapta Türkçe Öabt ile ilgili gerekli olduğu düşünülen her bilgi alınmış, alan dışına çıkacak aşırı bulunan bilgiler alınmamıştır. Bilgileri alıp almama konusunda referans olarak Ösym çıkmış soruları analiz edilmiş, bir konunun üst başlığından soru geldiyse o konu detaylandırılmıştır.

Bu kitapta Eski Türk Edebiyatı, Halk Edebiyatı, Yeni Türk Edebiyatı yer almaktadır. Özellikle Eski Türk Edebiyatında aruz kalıpları ve edebi sanatlar oldukça bol örnekle ve aşamalı olarak anlatılmıştır. Bu alanda eksiği olan Edebiyat Öğretmenleri de bu kitaptan faydalanabilir.

Kitabın ikincisi olan “Türkçe Öabt Yol Haritası – 2” hazırlanmakta olup sınava yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Çıkacak olan bu kitapta ise dört temel beceri ve kalan diğer dersler yer alacaktır.

Sadece kaynak yeterli olmayıp kitabın başında bulunan “Çalışma Stratejileri” dikkate alınmalıdır. Bunlar dikkate alınmadan çalışılırsa hiçbir kaynak fayda vermeyecektir.

Bu kitap alan sınavına hazırlanmış, iki yıl atanamamış ve sonra kendi gayretiyle atanmış biri tarafından hazırlanmış olup çalakalem yazılan bir kitap değildir. Burada 3 yılın emeği bulunmaktadır.

Başarılar dilerim .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: