Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TÜRK ÜNİVERSİTELERİNDE BOLOGNA SÜRECİ UYGULAMALARI VE GELECEĞE BAKIŞ ( TÜRK ÜNİVERSİTELERİNDE BOLOGNA SÜRECİ UYGULAMALARI VE GELECEĞE BAKIŞ )
Türk Üniversitelerinde Bologna Süreci Uygulamaları ve Geleceğe Bakış
TÜRK ÜNİVERSİTELERİNDE BOLOGNA SÜRECİ UYGULAMALARI VE GELECEĞE BAKIŞ ( TÜRK ÜNİVERSİTELERİNDE BOLOGNA SÜRECİ UYGULAMALARI VE GELECEĞE BAKIŞ )
Barkod
: 9786257932011
Basım Yılı
: Şubat 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 238
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
39,00
İndirimli Fiyatı
29,25
Kazanılan Puan
88 NP
Bu ürünü 767 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Avrupa’da 29 ülkenin yükseköğretimden sorumlu bakanının imzaladığı Bologna Bildirgesi ile başlayan ve günümüzde Avrupa ve Avrupa dışından olmak üzere 48 ülkenin katılımıyla devam eden Avrupa Yükseköğretim Alanı oluşturma hedefi 15 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. Bologna Süreci olarak adlandırılan bu reform hareketi, üye ülkelerde, karşılaştırılabilir, rekabet edebilir ve şeffaf bir yükseköğretimi amaçlamaktadır. Her yeni bildirgeyle yeni hedefler eklenen süreç, giderek daha fazla ülkeye yaygınlaşmaktadır, ancak çeşitli yönleriyle de tartışmalara konu olmaktadır. Üye ülkelerin sayısı ve hedefler artarken, bu süreç çeşitli açılardan eleştirilere de uğramaktadır.
Türkiye’nin 2001 yılında dâhil olduğu Bologna Süreci’nin AKTS, Yeterlilikler Çerçeveleri, Kalite Güvencesi, İstihdam Edilebilirlik, Uluslararasılaşma ve Hareketlilik vb. bazı boyutları ile ilgili çalışmalar yükseköğretim kurumlarında devam etmektedir.
Avrupa Yükseköğretim Alanı (Bologna Süreci) ile ilgili yapılan araştırma ve yayınlar ise henüz sınırlı bir içerikte ve sayıda bulunmaktadır.
Bu çalışma, Türk yükseköğretim sistemindeki Bologna Süreci uygulamalarını kapsamlı bir biçimde incelemek, yükseköğretimde kaliteyi artırmaya yönelik katkısını anlamak amacıyla alanında deneyimli uzmanların görüşleri de dikkate alınarak gerçekleştirilmiştir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: