Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜRK ORDUSU VE FIRAT KALKANI HAREKATI ( GÜN GÜN VAK’ALAR )
Türk Ordusu ve Fırat Kalkanı Harekatı
TÜRK ORDUSU VE FIRAT KALKANI HAREKATI ( GÜN GÜN VAK’ALAR )
Barkod
: 9786052245040
Basım Yılı
: Temmuz 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 376
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
32,00
Kazanılan Puan
96 NP
Bu ürünü 255 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Türk Ordusu’nun gücünü hissettirmesi bakımından hasret kalınan bu şanlı zaferi Tarihe Not Düşmek elzemdi”

- Tarihçi Enes Demir

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yıllar sonra kapsamlı bir sınır ötesi harekât kararı almıştı. Bu harekât Türk Ordusu’nun Özgür Suriye Ordusu’yla 24 Ağustos 2016 tarihinde başlattığı ve 31 Mart 2017 tarihinde fiilen sonra eren Fırat Kalkanı Harekâtı olup Türkiye’nin sınır güvenliğini tesis etmesi ve bölgesinde gücünü göstermesi bakımından büyük bir zafer olarak tarihin şanlı sayfalarında yerini hazırladı.

Harekât neticesindeTürk Ordusu ve ÖSO tarafından Cerablus, Çobanbey/El Rai, Dabık, Mare, Azez, El-Bâb, Bizâ’a ve Kabbasin ile çevresindeki bölgeleri terör örgütü DEAŞ’tan kurtarıldı.

Türkiye Cumhuriyeti, Fırat Kalkanı Harekâtı’nda kontrol altına alınan 2. 225 km2’lik bir alanda, yerel halkıngüvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam ortamına kavuşabilmesi için gerekli olan her türden icraatı hayata geçirmiş; ihya/inşa/istikrar sürecini uygulamaya koymuştur.

Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinde birçok açıdan ilk olan Fırat Kalkanı Harekâtı; sebepleri, amaçları, meydana geliş süreci, sonuçları ve sonrasında yaşanan askerî, idari, diplomatik, stratejik, coğrafi, tarihi, sosyolojik vd. olay ve gelişmeler ışığında incelenmesi ve tarihe not düşülmesi gereken kapsamlı bir icraattı. Bir bakıma böylesine anlamlı bir zaferin tüm yönleriyle, kaynaklar ışığında yaşandığı dönemden kaleme alınarak hak ettiği şekilde yazılı hafızaya nakşedilmesi elzemdi.

Neticede Fırat Kalkanı Harekâtı, “Zeytin Dalı Harekâtı” kitabının da yazarı olan Tarihçi Enes Demir tarafından, birçok yönüyle araştırılarak resmi bilgi ve belgeler ışığında derli toplu bir şekilde bu kitapta ortaya konuldu.

Eserin yazımıyla birlikte aynı zamanda, Osmanlı dönemi “Vak’a-Nüvis” geleneği ve “Ordu/Harp/Sefer Tarihçiliğinin” de yeniden günümüz şekliyle ortaya konulması amaçlanarak geleceğedöneminden yazılmış bir kaynak eser bırakmak ümit edildi.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları’nda Şehit Düşen Kahraman Türk Askerinin Çok Aziz Hatırasına…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: