Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜRK HUKUKUNDA TEMİNAT SENETLERİ ( TEMİNAT AMACIYLA DÜZENLENEN KAMBİYO SENETLERİ )
Türk Hukukunda Teminat Senetleri
TÜRK HUKUKUNDA TEMİNAT SENETLERİ ( TEMİNAT AMACIYLA DÜZENLENEN KAMBİYO SENETLERİ )
Barkod
: 9786053009719
Basım Yılı
: Şubat 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 203
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
45,00
Kazanılan Puan
135 NP
Kategoriler
Bu ürünü 71 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Türk Hukukunda Teminat Senetleri” isimli çalışma Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı kapsamında Doç. Dr. Ozan CAN danışmalığında hazırlanmış, 12. 02. 2019 tarihinde Prof. Dr. Mehmet ÖZDAMAR, Doç. Dr. Ozan CAN ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelebi CAN’dan oluşan jüri tarafından oybirliği ile başarılı bulunmuştur. Jüri üyelerinin önerileri dikkate alınarak, çalışmada, maddi ve şekli açıdan çeşitli değişiklikler yapılmış, içeriğinin daha iyi yansıtılması için çalışmanın başlığına (Teminat Amacıyla Düzenlenene Kambiyo Senetleri) ibaresi eklenmiştir. Çalışmanın basılı olarak yayınlanma hazırlığına tez savunmasından itibaren yaklaşık bir yıl sonra başlanabildiğinden bu aralıkta yayınlanan kaynaklar güncellenmiş ve yeni Yargıtay kararları eklenmiştir.

Çalışmada “teminat senetleri” olarak andığımız “teminat amacıyla düzenlenen kambiyo senetleri” uygulamada oldukça fazla uyuşmazlığa konu olmaktadır. Amacımız da haklarında özel bir kanuni düzenleme bulunmayan söz konusu senetleri ayrıntılı olarak incelemek ve bu senetlerden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümüyle ilgili öneriler sunmaktır. Bu yapılırken konuyla ilgili Yargıtay kararları özenle taranmış, görüşümüzle aynı doğrultuda veya aksi yöndeki pek çok karara atıfta bulunulmuştur. Konu, icra ve usul hukukuyla olan yakın bağlantısı nedeniyle bu kapsamda da ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Türk Hukukunda Teminat Senetlerini (Teminat Amacıyla Düzenlenen Kambiyo Senetleri) tez konusu olarak seçtiğimizde konuyla ilgili basılı monografik bir inceleme veya tez bulunmamaktaydı. Ancak tezin hazırlanma, savunulma ve basılı bir eser olarak yayınlanma sürecinde konuyla ilgili iki yüksek lisans tezi savunulmuş ve bunlar basılı bir eser olarak yayınlanmıştır. Uygulamada sıkça rastlanan teminat senetleriyle ilgili akademik yayınların ortaya konulması sevindiricidir. Bu çalışmada da, söz konusu kaynaklardan da yararlanarak, teminat amacıyla düzenlenen kambiyo senetleri özgün bir şekilde incelenmiştir. Eserin yayınlanan diğer eserler gibi öğretiye zenginlik katmasını diliyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: