Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TURİZM İŞLETMELERİ (  )
TURİZM İŞLETMELERİ (  )
Barkod
: 9789756267240
Basım Yılı
: 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 572
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
48,00
İndirimli Fiyatı
41,76
Kazanılan Puan
125 NP
Bu ürünü 102 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitapta, turizm işletmelerinin derinlemesine incelenmesinden ziyade, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin türleri, özellikleri ve yönetim yapılan hakkında özlü fakat kapsamlı bilgiler verilmeye çalışılmıştır.

Bu amaçla hazırlanan kitap toplam 13 bölümden oluşmaktadır: Kitabın 1. Bölümünde; genel işletmecilik ve turizm kavramları hakkında genel bilgiler verilmiştir. 2. Bölümde; genel olarak seyahat işletmeleri, Tur Operatörleri, Seyahat Acentaları, turistik ürünler ve dağıtımı hakkında bilgilere yer verilmiştir. 3. Bölümde; Otel İşletmeleri, türleri ve organizasyonel yapıları hakkında bilgiler sunulmuştur. 4. Bölümde; Turistik konaklama işletmeleri bünyesinde ve/veya bağımsız faaliyet gösteren yiyecek-içecek işletme türleri ile ilgili konular anlatılmıştır. 5. Bölümde; Turizm olgusunun temelinde var olan ve yer değiştirmeyi sağlayan ulaştırma ve ağırlıklı olarak havayolu işletmeleri ile ilgili bilgiler sunulmuştur. 6. Bölümde; Turizm sektörü açısından ülkemizde henüz önemi tam olarak anlaşılamamış deniz turizmi işletmeleri hakkında bilgiler, yeni bir bakış açısı ile verilmiştir.

7. Bölümde; kitaba yeni eklenmiş bölüm olup, turizm açısında giderek Önemi artan araç kiralama işletmeleri hakkında detaylı bilgiler verilen bir bölümdür. 8. Bölümde; kitabımıza yeni eklenmiş bir bölüm olup, rekreasyon ve animasyon işletmeleri ile çalışma alanları hakkında bilgiler bulabileceğiniz bir bölüm olarak tasarlanmıştır. 9. Bölümde; kitaba yeni eklenen bölümdür ve bu bölümde Sağlık turizmi tüm boyutları ile ele alan bilgilere yer verilmiştir. 10. Bölümde; Kongre ve Fuar organizasyonu yani toplantı turizmine hizmet eden işletmelerin anlatıldığı kitaba yeni eklenen bir bölüm olarak tasarlanmıştır. 11. Bölümde; Tamamlayıcı turizm işletmelerine değinilmiştir. 12. Bölümde; Turizmin uluslararası boyutunun büyük bir önem arz etmesi sebebiyle bu alanda faaliyet gösteren uluslararası turizm işletmeleri ele alınmış ve açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir. 13. ve son bölümde ise; ilk 12 bölümde ifadesini bulan turizm işletmelerinin ürettikleri mal ve “hizmetlerin pazarlanmasına yönelik bilgilerin sunulması amacıyla turizmde pazarlama anlayışı ve stratejileri konularına yer verilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: