Sepete Ekle
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜM İNSANLARIN PUSUDAKİ ÜÇ DÜŞMANI (  )
Tüm İnsanların Pusudaki Üç Düşmanı
TÜM İNSANLARIN PUSUDAKİ ÜÇ DÜŞMANI (  )
Barkod
: 9786053511274
Basım Yılı
: Şubat 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 382
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
10,50
Kazanılan Puan
32 NP
Bu kitabı 1,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 417 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Makamları, mevkileri, etkileri ve yetkileri ne olursa olsun; hiç bir insan, ne yüce Allah’a nede devlete karşı kesinlikle Hür ve Özgür Değildir! Eğer hür ve özgürseler: Devletler, neden kuruldu? Anayasalar ve yasalar neden kondu? Mahkemeler, neden kuruldu? Cezaevleri neden yapıldı?

Eğer insanlar, Allah’a karşı hür ve özgürseler: Neden hasta oluyorlar? Neden yaşlanıyorlar? Neden Ölüyorlar Servetlerini, saltanatlarını ve sevdiklerini ölümle neden bırakıp gidiyorlar?

Hani hürriyet, hani özgürlük nereye gitti? Baskı olmadan: Hür ve özgür iradesiyle Allah’ı devlet yönetimine, sosyal ve özel hayatına karıştırtmayanlar, egemenliğine, hakimiyetine, yönetimine girmeyenler, Kur’an da ki emirlerine ve yasaklarına itaat etmeyenler. Yüce Allah’ın yarattığı havayı teneffüs etmesinler, suyu içmesinler, bitkilerden hiçbir şey yemesinler kendilerine verdiği: Gözleri, kulakları, elleri, ayakları, dili ve dudakları, kullanmasınlar. Allah’ın dünyasından çıksınlar; başka bir dünyaya gitsinler. Böylece Hukuka Saygılı olduklarını göstersinler; Eğer Hukuka Saygıları Varsa… Hukuk ve Adalet Bunu Gerektirir.

İnsanlar çalıştıklarından, sattıklarından veya kiraya verdiklerinden bir karşılık veya para isterler! Yüce Allah’ta insanı yarattığının, verdiği hayatın, aklın, gücün kulakların, gözlerin, ellerin, ayakların, suyun, gıdaların, menfaatine verdiği diğer şeylerin karşılığında, egemenliğine, hakimiyetine teslim olmalarını, Kur’an da ki emirlerine ve yasaklarına itaat etmelerini insanlardan İstemesi Yüce Allah’ın Hakkı Değil mi? O’nun bu hakkını, vermezsek: Öfkelenip deprem, sel, tsunami ve benzeri Felaketlere bizi mahkum etmez mi? Mahkum Ettiğini Kur’an aracılı ile insanlara şöyle bildirip uyarıyor:

“Nitekim onlardan her birini Günahları sebebiyle suçüstü yakaladık! Kiminin üzerine Taşlar Savuran rüzgarlar gönderdik, kimini korkunç bir ses yakaladı, kimini yerin dibine geçirdik kimini de suda boğduk. Allah onlara zulmetmiyor, asıl onlar kendilerine yazık ediyorlardı”. (Kur’an Ankebut suresi 40 ayet)

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: