Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TÜM BOYUTLARIYLA RADİKALLEŞME SÜRECİ VE RADİKALLEŞMEYLE MÜCADELEDE ÜLKE UYGULAMALARI ( TÜM BOYUTLARIYLA RADİKALLEŞME SÜRECİ VE RADİKALLEŞMEYLE MÜCADELEDE ÜLKE UYGULAMALARI )
Tüm Boyutlarıyla Radikalleşme Süreci ve Radikalleşmeyle Mücadelede Ülke Uygulamaları
TÜM BOYUTLARIYLA RADİKALLEŞME SÜRECİ VE RADİKALLEŞMEYLE MÜCADELEDE ÜLKE UYGULAMALARI ( TÜM BOYUTLARIYLA RADİKALLEŞME SÜRECİ VE RADİKALLEŞMEYLE MÜCADELEDE ÜLKE UYGULAMALARI )
Barkod
: 9786254393853
Basım Yılı
: Haziran 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 358
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
46,00
İndirimli Fiyatı
36,80
Kazanılan Puan
110 NP
Bu ürünü 44 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Terör örgütleri, gelişen teknolojiden de faydalanarak her geçen gün daha ölümcül eylemlere yönelmektedir. Özellikle dini motiflerin kullanıldığı ideolojileri takip eden örgütlerin sayısının ve etki alanının arttığı günümüzde terör örgütlerinin faaliyetleri uluslararası alanda önemli güvenlik sorunları oluşturmaktadır.
Bu bağlamda radikalleşme olgusu, terör örgütlerinin elemanlarının motivasyonlarını anlamada önem teşkil etmektedir. Radikalleşme bir bakıma terör faaliyetlerinin ilk adımıdır. Şiddeti önleyebilmek için radikalleşme sürecinin anlaşılıp yakından takip edilmesi gerekmektedir.
Uluslararası toplum da son yıllarda radikalleşmenin unsur, motivasyon ve süreçlerini anlamaya çalışmakta ve masaya yatırmaktadır. Gelişmiş ülkelerde terörle mücadele radikalleşme ile mücadeleden geçer anlayışı oluşmaya başlamıştır.
Uluslararası güvenlik problemi olarak radikalleşmeye dair güvenlik, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, psikoloji, ilahiyat gibi alanlarda akademik bilgilerin, saha tecrübesiyle gözden geçirilerek analiz edildiği kitapta; sorunun tespitine, analizine ve çözümüne yönelik önerilerde bulunulmuştur. Kitabın, radikalleşme çabalarına katkı sağlaması temenni edilmektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: