Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TOPLUMSAL İŞLEVSİZLİK (  )
Toplumsal İşlevsizlik
Yorumları oku
TOPLUMSAL İŞLEVSİZLİK (  )
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 536
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 19,60 TL
Kazanılan Puan
: 59 NP
Barkod
: 9786056452208
Basım Yılı
: Aralık 2013
Ürünün Tanıtımı

Sosyal hizmet mesleği, sosyal refah kurumunun toplumda, işlevsellik kazanmasının ürünü olarak; sosyal sistem içinde yer almış, bireylerin iyilik halinin desteklenebilmesi için, toplumun olanaklarını seferber eden, derinlemesine bilgi temeline dayalı yöntemleri olan bir meslektir.


Tüm sosyal hizmet faaliyetlerinin altında yatan amaç, sosyal iyileştirme ve bireysel doyum için, toplumsal örgütlenme, sosyal kurumlar ve sosyal politikanın gücünü ortaya çıkarmaktadır. Sosyal hizmet uygulamalarının odağını, insanlar ve kaynak sistemleri arasındaki etkileşim, bağlantılar ve birey ve sistemlerin işlevselliğinde karşı karşıya kalınan sorunlar oluşturmaktadır.


Sosyal bilimler; insanların, yaşam amaçlarını gerçekleştirmeye, stresle başetmelerini, özlem ve değerlerini inşa etmeye, becerilerini etkileyen insan ve çevresi arasındaki etkileşimi, pozitif hale dönüştürmeyle ilgilidir. İnsanların, problem çözme ve başetme kapasitelerini geliştirebilmek için, insanlara kaynak, hizmet ve şanslar tanıyan sistemler ile bağlantılandırmak, bu sistemlerin etkili ve isnancıl çalışmasını sağlamak ve bütün bunlarla, sosyal politikanın ilerletilmesine katkı vermej gerekir.


Sosyal hizmet mesleğinin odağı, insanların başa çıkma mekanizması ile çşevreden gelen istemler arasındaki ilişki olarak tanımlanan, “sosyal işlevsellik“tir.


İnsanlığın ulaştığı yüksek seviye, gelişmişlik ve uygarlık düzeyinde, özellikle yirmi birinci yüzyılın ilk çeyreğinde, her toplum, bireylerini geliştirecek biçimde işlev görmelidir. Üyelerini geliştirmeyen, hatta neredeyse farkında olmadan, onların insani gelişimlerini engelleyen ve “sosyal kirleticileri“ temizlemeyi bir türlü başaramayan toplumlar, ne yazık ki azgelişmiş ve “işlevsiz toplumlardır. “

Bu ürünü 232 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: