Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TOPLUMSAL DEĞİŞİMLERİN SİYASAL REKLAMA YANSIMALARI ( 2000-2010 TÜRKİYE ÖRNEĞİ )
Toplumsal Değişimlerin Siyasal Reklama Yansımaları
TOPLUMSAL DEĞİŞİMLERİN SİYASAL REKLAMA YANSIMALARI ( 2000-2010 TÜRKİYE ÖRNEĞİ )
Barkod
: 9786053371335
Basım Yılı
: Ekim 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 348
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
48,00
İndirimli Fiyatı
39,36
Kazanılan Puan
118 NP
Bu ürünü 187 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İnsanoğlu, tarih sahnesine çıktığı ilk günden bu yana birlikte yaşama ihtiyacı ve zorunluluğu hissetmiştir. Bu ihtiyaç ve zorunluluk, beraberinde insanların bir arada yaşamalarına imkân sağlayan bir takım ortak yaşam alanlarının oluşturulmasını gerekli kılmış ve toplum kavramı da bu süreçte ortaya çıkan bir olgu olmuştur. İnsanlar bir arada yaşarken, birbiri ile ya da sistemle kurduğu ilişkilerden dolayı gelişir ve değişirler. Bu değişim, doğadaki diğer olgulardaki gibi karşı konulamaz bir değişimdir ve beraberinde içinde yaşadıkları toplumun da değişimini getirir. Reklamların, toplum ve kültür üzerindeki etkisi yapılan araştırmalarla da birlikte artık tartışılmaz bir noktaya ulaşmıştır.

Nasıl ki reklamlar toplumu etkilemektelerse, toplumun özellikleri ve zaman içindeki değişimi de, reklamların yapısını etkilemektedir. Günümüz pazarlama iletişimi sürecinin belki de en önemli öğelerinden birisi olan reklam metinleri, toplumda yaşanan olaylardan, değişimlerden bağımsız olarak yaratılamamaktadırlar. Yaşanan toplumsal, ekonomik, siyasal olaylar ve değişimler bir şekilde reklam metinlerinde kodlanmakta, reklamlar adeta içinde bulundukları toplumların birer aynası haline gelmektedirler.

Bu çalışma temel olarak, siyasal reklamların toplumsal ve kültürel değişimlerin incelenmesine kaynaklık eder nitelikte dokümanlar olduğu varsayımından hareketle, Türkiye’de 2000 ile 2010 yılları arasında gerçekleştirilmiş olan siyasal reklam faaliyetlerinin, o dönem Türkiye’sinde yaşanan toplumsal değişimler paralelinde ne gibi değişimlere uğrayarak şekillendirildiğini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Belirlenen dönem gelişmeleri ve reklamlar üzerindeki sonuçları ortaya konurken, Osmanlı İmparatorluğu döneminde başlatılan reform çalışmalarından itibaren toplumsal alan ve değişimler de incelenmiştir ki, tarihsel bağlantılar üzerinden yapılan analiz, sonuçları var eden dinamiklerin de ortaya konulmasına yardımcı olmuştur.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: