Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TOPLUMSAL BİR HASTALIK HASET ( MODERN ZAMANLARDA BİR YUSUF HİKAYESİ )
Toplumsal Bir Hastalık Haset
TOPLUMSAL BİR HASTALIK HASET ( MODERN ZAMANLARDA BİR YUSUF HİKAYESİ )
Barkod
: 3990056813382
Basım Yılı
: Mart 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 128
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
13,89
İndirimli Fiyatı
11,11
Kazanılan Puan
33 NP
Kategoriler
Bu ürünü 182 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kuran, Allah’ın tüm insanlara hiçbir ayırım yapmadan bahşettiği hava gibi bir nimettir.

Bu nimet insan bedenindeki tüm organların çalışmasıyla doğrudan ilişkilidir. Her ne kadar din uzmanları kendini bu bedenin akciğerleri gibi görse de, alınan nefes tüm organların farklı fonksiyonlar icra etmesini sağlar. Dolaysıyla Kuran’ı sadece din uzmanları yorumlamamalı.

Aynı zamanda tıpçılar, mühendisler, veterinerler, hukukçular, asker ve polisler, ziraatçiler, biyologlar, kimyagerler ve diğer insanı ilgilendiren tüm bilimciler ve insani değerlere hizmet eden ya da o değerlerde yaşama ve yaşatma felsefesi olan herkes okumalı ve yorumlamalıdır.

Tıpkı yüzyıllar önceki İbni Sina’lar, Harezmi’ler ve El Cebir’lerin okuduğu gibi. Ben de hayatının on altı yılını çeşitli üniversitelerin İnşaat Bölümlerinde öğretim elemanı olarak görev yapmış Fen Bilimci bir akademisyen olarak, Hz. Yusuf’un hayatından esinlenerek hazırladığım bu romanda, Kuran’da geçen Hz. Yusuf kıssasını bir kere daha dikkat çekerek, tüm insanların hayatında, Hz. Yusuf’un hayatına ne kadar çok benzer yönler olduğunu göstermeye çalıştım. Kuran yüzyıllar önce ütopyadan gelmiş, tarihi ve mistik hikâyelerin anlatıldığı bir hikâye kitabı değildir. Kuran gerçeğin ta kendisidir. İçinde anlattığı hikâyeler ile insanlara ders verir, öğüt verir. Bir insanın hayatta, Yusuf, Yusuf’u kuyuya atan abilerinden biri, Yusuf’un babası Yakup, Yusuf’a zulüm eden Firavun veya Yusuf’a iftira eden Züleyha olma ihtimali her zaman vardır.

İşte Kuran böyle kıssaları anlatarak insanlara ders veriyor. Ve diyor ki, “bu kitaptaki karakterlere bakarak, Allah’ın razı olduğu istikamette kendinizi bu hayatta konumlandırın. Aksi durumda hüsrana uğrayanlardan olursunuz. ”

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: