Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TİYATRO GAZETESİ SAYI: 113 AĞUSTOS 2020 (  )
Tiyatro Gazetesi Sayı: 113 Ağustos 2020
TİYATRO GAZETESİ SAYI: 113 AĞUSTOS 2020 (  )
Barkod
: 3999500511003
Basım Yılı
: Ağustos 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 29.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 23
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
6,00
İndirimli Fiyatı
4,50
Kazanılan Puan
14 NP
Bu ürünü 59 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

’’Varlık tiyatroyu keşfettiği zaman insan olur. ’’

Öz, söz ile birleşirse kıymetlidir, geçerlidir. Sözü söyleyen özüyle bir olduğunda unutulmaz, anımsanır. Sözü olanların nerede ne zaman sahne aldıklarını okuyabileceğiniz Tiyatro Gazetesi Ağustos 113. sayısıyla karşınızda. Bu ay manşetimiz de Kadıköy Belediyesi’nin ’Sanat Park’ etkinliğine dair bir açıklama var.
’Mask-Kara Tiyatrosu’ndan Kadıköy Belediyesi Açıklaması’ manşetiyle yayınlanan gazetenin ilk sayfasında yer alan bir başka haber ise; ’TİYAP’ın soruları yanıt bekliyor. ’
Nurhan Uslu Başyazı köşesinde ’Her Tiyatro değerlidir’ diye seslenirken, ’Taylıeli Köyünde Şenlik’ başlıklı haberin girişi de yine ilk sayfa da karşımıza çıkıyor.
Her tiyatro değerlidir. Yaşlısı genci, eskisi yenisi. . .

Kimsenin birbirine “tu kaka” demeye hakkı yoktur, diyen Nurhan Uslu’nun yazısının tamamı gazetenizde.
Nazif Uslu ise en büyük sorunlardan birini kaleme almış bu ay; ’Çocuk oyunları ve pedagog sorunsalı’ başlıklı yazısıyla. Ümit Görgülü; ’Hiçbir sanatta çocukların seviyesine inemez, olsa olsa çıkabilirsiniz!’, Burak Süme; ’Çocukların masalcı teyzesi Adile Naşit’, Tamer Levent; Tiyatro ve Biz köşesinde ’Düşünme biçimi, Yaşama biçimi, Sanat’, Avni Rakop; ’Sasev yeniden hayatta’, Serkan Fırtına; ’Hadi biraz mavra yapalım’ derken, Büşra Elmaskaya ise; ’Levent Üzümcü Kuşadalı sanatseverlerle buluştu’ ve ’ Efelerli çocukların tiyatro sevinci’ başlıklı yazılarıyla bu ay okurlarıyla buluştular.
Halit Karaata; ’Fiziksel hareketlerdeki gerçek’, Yaşam Kaya; ’Tiyatroyu -Sinematografik Tiyatro- kurtaracak’, Cüneyt İngiz; ’Pandemi ve Tiyatro’, A. Kadir Bozkurt; ’Apollon’un Pataralı olduğunu biliyor muyuz?’, Fatma Şık Tuğcu; ’Türkiye’de Tiyatro Eğitiminin Tarihi ve ilk müslüman Kadın oyuncular- 3. Bölüm, Tuğba İlmaz; ’İyi Tiyatro, iyi tiyatrodur’ derken, Berat Beyoğlu ise bir söyleşiyle karşımıza çıkıyor; ’Hoşçakal Adalet Ağaoğlu, hoşçakal’ diyerek.
Dilara Güngör ve Dilber Çilem Akyüz; ’Bu ofiste tiyatro var! Düş var!’ başlıklı söyleşiyi bizlerle buluştururken, Prof. Dr. Sacit Hadi Akdede; ’Operadaki Hayalet: Irkçılık ve Eşitsizlik’ derken, ’Başak Karatepe belediyelerdeki sürgünü yazdı: Birimiz çöpe, birimiz çim biçmeye’ yazılarıyla, Melike Birgölge ise;’Çiğdem Tunç: Efe bir oyuncuyumdur veya Cahide ile ilgili son sözü ben söyleyeyim’ söyleşisiyle sizlerle.
Büşra Köseoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür Sanat ve Turizm Komite Başkanı Metin Tatlı ile bir söyleşi yaptı; ’Büyüyen şehirler değil, büyüleyen şehirler yapma zamanıdır artık’.
Yalçın Baykul; ’Güleryüzlü anarşist devrimci meddah radikal palyaço’, Gökhan Yener; ’Salgın Dönemi ve Tiyatro’, Ümit Görgülü; ’Çocuk Tiyatrosunda Pedagog’un yeri’, Şebnem Atılgan; ’Tiyatro’nun yeni adresi:Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’, Küçükçiftlik Parkın kapıları tiyatrolar için açılıyor!’ derken OYÇED’in düzenlediği; ’Özdemir Nutku Çeviri Çocuk Yetişkin Oyun Yazma Yarışması’nın ayrıntıları da bu ay gazetenizde.
Sadece verdiğimiz bu başlıklar değil elbette çok daha fazlası bu ay ki gazetede sizleri bekliyor. Tiyatro dünyasından haberler her ay olduğu gibi bu ay da sizlerle. Gazetesiz kalmayın, ay boyunca okuyun.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: