Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
THİS IS NOT A LOVE SONG / BU BİR AŞK ŞARKISI DEĞİL ( VİDEO SANATI VE POP MÜZİK İLİŞKİSİ )
This Is Not A Love Song / Bu Bir Aşk Şarkısı Değil
THİS IS NOT A LOVE SONG / BU BİR AŞK ŞARKISI DEĞİL ( VİDEO SANATI VE POP MÜZİK İLİŞKİSİ )
Barkod
: 9786054642502
Basım Yılı
: 2015
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 16 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 174
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
70,00
İndirimli Fiyatı
52,50
Kazanılan Puan
158 NP
Kategoriler
Bu ürünü 180 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil: Video Sanatı ve Pop Müzik İlişkisi sergi kataloğu, video sanatının pop müzik ile ilişkisini ele alıyor ve aralarındaki etkileşimlere odaklanıyor, 1960’lardan günümüze pop müzik ile video sanatının kesiştiği yolların izini sürüyor. Serginin küratörü F. Javier Panera Cuevas’ın video sanatı ve pop müzik ilişkisini ele alan metni ile Pop İçinde Sanat / Sanat İçinde Pop, Histeri ve Din, Rock ve Kavramsal Sanat: ’Müzisyen Olmayanlar’ ile ’Sanatçı Olmayanlar’ Karşı Karşıya, Rock ve İkizi: Bir “Alet Çantası“ Olarak Pop Müzik ve Dans Müziği Politikaları başlıklı beş bölümden oluşan sergi kataloğu, sergide yer alan işlerle ilgili detaylı bilgiler içeriyor.


Bu Bir Aşk Şarkısı Değil, müzik ile görsel sanatlar arasındaki ilişkinin son dönemde müzisyenler ile sanatçıların kendilerini egemen kültürel sistemin aktörü olarak konumlandırdığı veya o sistemde ardında, Greil Marcus’un deyişiyle, “silindikten sonra hafızamızda derin bir iz bırakan ruj lekesi gibi“ geçici ama yoğun izler bırakarak küçük direniş biçimleri benimseyip muhaliflere dönüştüğü başka bir sanat tarihi üzerine düşünmeye teşvik ediyor.


Video Art and Pop Music Crossovers


This is Not a Love Song: Video Art and Pop Music Crossovers exhibition catalogue traces the genealogy of the relations between video art and pop music from the 1960s to today in which video art and pop music crossed roads. The catalogue features a substantial essay on video art and pop music relationship by curator F. Javier Panera Cuevas. The five chapters in the catalogue Art in Pop, Pop in Art, Hysteria and Religion, ’Non-Musicians’ vs ’Non-Artists’ Rock and Conceptual Art, Rock and Its Double: Pop Music as a ’Toolbox’ and Dance Music Politics present a deeper look into the works in the exhibition.


This is Not a Love Song suggests that the relations between music and the visual arts force us to reconsider another history of art, in which musicians and artists can position themselves either as actors in the hegemonic cultural system or as critical radicals whose traces, as Greil Marcus would say, can be as intense and as short-lived ’as a lipstick stain that is removed but leaves a profound imprint on our memory.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: