Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
THE ESİNTİLER ( THE ESİNTİLER )
The Esintiler
THE ESİNTİLER ( THE ESİNTİLER )
Barkod
: 9786257677295
Basım Yılı
: Aralık 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
22,50
Kazanılan Puan
68 NP
Bu ürünü 32 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yunanistan İskeçe'de doğmuşum. ilkokul, ortaokul, lise öğrenimimi İskeçe'de gördüm. Üniversite eğitimim için ana vatanımız Türkiye'ye geldim. İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı Fakültenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde ihtisas yaptım. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başasistanlık, muhtelif hastanelerde başhekimlik yaptım.

Akademik hayatıma Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bilim Dalında Yrd. Doç. Dr. olarak başladım. Trakya Üniversitesinde Doç. Dr. , İstanbul'da Prof. Dr. oldum. Yunanistan Trakya Demokritos Üniversitesi Alexandropolis (Dedeağaç) Tıp Fakültesinde Profesör olarak görev yaptım. İkinci bir Profesörlüğüm Sağlık Yönetimi Bilim Dalından. Ayrıca İ. Ü. Çevre Mühendisliği bölümünde doktora yaptım (Hastane Atıklarının Yönetimi ve Bertaraf yöntemleri).

İnsan yaşamında belirli dönemler ve bazı olaylar vardır ki hiç unutulmaz. Fırtınalar, tsunamiler, boralar, tayfunlar, hortumlar geçmiştir yaşamımızda ve asla onları unutmaz, tarihleri ile hatırlarız acısı ve tatlısı ile. Daha çok çocukluk yıllarımızda gelip geçen ama bugün düşününce o zaman delip geçen bazı olayları hâlâ unutamayız. Bugün sam yeli, meltem kıvamında nitelenseler dahi hiç unutulmazlar. Küçücük yaşımda yaşadığım rencide edici o günkü olayların beni nasıl kamçıladığını ve �Başaracağım, göreceksiniz!� dedirttiğini hatırlıyorum.

Bamya çorbasını nasıl unuturum! Anneannemin tören sofralarında, kardeşimle benim annemin dizinin dibinde üçüncü sınıf muamelesi gördüğümüzü. . .

Dayılarımızın bize nasıl dudak bükerek baktıkları hâlâ gözümün önünden gitmiyor. Profesör değil ne olursanız olun unutulmuyor!

O günlerdeki olaylardan günümüze kadar olanlarından hatırladıklarımı ve güncel olanları mizahi dille yazarak siz sayın okuyucularımın takdirlerine sunuyorum. . .


Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: