Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TEST DIŞI TEKNİKLER ( TEST DIŞI TEKNİKLER )
Test Dışı Teknikler
TEST DIŞI TEKNİKLER ( TEST DIŞI TEKNİKLER )
Barkod
: 9789944189095
Basım Yılı
: Eylül 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 210
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,41
İndirimli Fiyatı
25,92
Kazanılan Puan
78 NP
Bu kitabı 4,32 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 320 kişi görüntüledi.

Psikolojik danışma ve rehberlik uygulamalarında danışan hakkında ölçme ve değerlendirme sürecinde kullanılabilecek psikolojik tekniklerin ele alındığı bu kitap, dört ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde psikolojik danışma ve rehberlik sürecine giriş niteliği taşıyan açıklamalara yer verilmiştir. Bu bağlamda psikolojik danışma ve rehberliğin doğası ve işlevi, ilkeleri, önemi, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerini zorunlu kılan faktörler, uygulamalarda psikolojik ölçme araçlarında bulunması gereken özellikler ele alınmıştır.

İkinci bölüm bireyi tanıma sürecine ayrılmıştır. Bu bölümün başlıkları; bireyi tanımanın amacı, bireyi tanıma neden gereklidir. Okul ortamında öğrencileri tanıma gereği, bireyi tanımada temel ilkeler, birey hangi yönlerden tanınmalıdır. Bireyi tanımak üzere geliştirilen teknik ve araçlardır.

Kitabın üçüncü bölümünde psikolojik ölçme araçlarına yer verilmiştir. Bu bölümün başlıkları ise testlerin kullanım amaçları, testlerin sınıflandırılması, testlerin kullanılmasında dikkate alınacak bazı kurallar, yetenek testleri, başarı testleri, ilgi envanterleri, tutum ölçekleri, kişilik testleri, durumsal testler, psikolojik danışma ve rehberlikte testlerin kullanıldığı durumlar, psikolojik danışma ve rehberlikte kullanılacak testlerde bulunması gereken özelliklerdir.

Kitabın son bölümü test dışı teknikleri içermektedir. Bu bölümde gözleme dayalı teknikler, kendini anlatmaya dayalı teknikler, başkalarının kanılarına dayalı teknikler, etkileşime dayalı teknikler ve diğer teknik- ler başlıklarına yer verilmektedir.

Bu kitabın, psikolojik ölçme araçlarının geliştirilmesi, uygulanması ve yorumlanması bağlamında bilgi ve beceriyi artırmaya dönük olarak psikolojik danışma ve rehberlik alanı ve davranış bilimleri ile ilgili öğ- rencilerimize ve meslektaşlarımıza katkı getireceği düşünülmektedir. Test dışı teknikler konusunda ilk yayınlardan biri olan bu eser okuyu- culardan ve öğrencilerimizden gelen görüş ve öneriler doğrultusunda daha da olgunlaşacaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: