Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TERAZİ AYLIK HUKUK DERGİSİ SAYI:13 EYLÜL 2007 ( TERAZİ AYLIK HUKUK DERGİSİ SAYI:13 EYLÜL 2007 )
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı:13 Eylül 2007 Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı:13 Eylül 2007
Yorumları oku
%10 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 325
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 22,50 TL
Kazanılan Puan
: 68 NP
Barkod
: 1306980224092
Basım Yılı
: Eylül 2007
Ürünün Tanıtımı
Merhaba... Bu sayının sunuşuna geçmeden önce yeni adlî yıl Eylül ayında başlayacağından herkesin yeni Adlî Yılını kutluyoruz. Herkese hayırlı olmasını diliyoruz. Tabii yine tüm medyada yargının sorunları bilindik söylem ve görüntülerle haberlere konu edilecektir. Ama, nedense esaslı, yapıcı ve yansız bir Adlî Reformu kimse içine sindiremiyor; yani benimsemiyor. Yıl deyince Derginiz Terazi Hukuk, birinci yılını doldurdu yani bir yaşında artık.

Daha hep beraber ve siz okurların sayesinde nice yıllara diliyoruz. Yeni bir Dergi olmasına rağmen Terazi Hukuk Dergisi bu gençliğine göre sanki yılların dergisiymiş gibi kabul görmüştür. Bu ilgiye Terazi Hukuk Dergisi Ailesi olarak lâyık olmaya çalışıyoruz. Peki, Eylül sayımızda neler var denirse; yine çok güncel makalelere yer verdiğimizi belirtmek isterim. Anayasa Mahkemesinin eski Başkanlarından renkli ve önemli ismi Sayın ÖZDEN’in önümüzdeki günlerde çokça tartışılacağını düşündüğümüz, Cumhurbaşkanının dokunulmazlığına ilişkin makalesini ilgiyle okuyacağınıza inanıyorum.

Anayasa Mahkemesinin, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin Kararının anayasal demokrasi açıcından irdelendiği Sayın ÇOBAN’ın makalesini de Anayasa Hukuku Bölümünde bulabilirsiniz. Yeni kanunlarımızdan Sigortacılık Kanununa ilişkin çok atıf göreceğine inandığımız Sayın YILMAZ ile Sayın ÖĞÜN’ün makalelerine de dikkatlerinizi çekiyorum. Kıdem tazminatına ilişkin düzenlemenin mutlak emredici niteliğini koruyup korumadığına korumadığı konusuna ilişkin Yargıtay Kararı doğrultusunda incelendiği makale İş Hukuku Bölümünde bilgi ve görüşlerinize sunulmuştur.

Futbolcuların haczinin mümkün olup olmadığına ilişkin Sayın ERTAŞ – PETEK - YEŞİLOVA’nın makalesi de herhâlde konusunda ilk ve tek kaynak olduğunu düşünüyorum. Markalar Kanunu Tasarısı Taslağına dair Sayın SERTLER’in makalesini de bu Sayımızda yayınlıyoruz. Yine konusunda ilk kaynaklardan biri olduğuna inandığımız ve yeni Türk Ceza Kanunumuzla düzenlenen “imar kirliliğine neden olma suçu”na ilişkin Sayın ARISOY’unda makalesini de bu sayımızda bulacaksınız.

Yeni Ceza Hukukumuzda önemli bir yer tutan ve yeni bir müessese olan mükerrir hükümlülerin infazına ilişkin Sayın ALBAYRAK’ın makalesini örnekler yönünden de önemli bir kaynak olacağında hemfikir olacağımıza inanıyorum. Yeni Türk Ceza Kanununda güvenlik tedbirlerinden belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmaya ilişkin uygulamayı ve sorunları ortaya koyan Sayın ALBAYRAK’ın makalesine de dikkatlerinizi çekiyorum. Avukatların İnfaz kurumuna veya tutukevlerine yasak eşya sokma eylemlerine ilişkin Sayın MERAN’ın makalesini belirttikten sonra; Hukuk Tarihimizden Portreler bölümünde Mahmut Esat BOZKURT’un yer aldığını belirtirim. (Önsöz’den)
Yekta Güngör Özden:Cumhurbaşkanının Yargılanması
Ali Rıza Çınar:Anayasa Mahkemesinin Cumhurbaşkanlığı Seçimine İlişkin Kararının Anayasal Demokrasi Açısından Değerlendirilmesi
Zekeriya Yılmaz:3–6
2007 Tarihli ve 5684 Sayılı Sigortacılık Kanununa Göre Güvence Hesabı ve Hesabın Sorumlu Olduğu Hâller
Zehra Şeker Öğüz:5684 Sayılı Sigortacılık Kanununun Sigorta Şirketlerinin Kuruluşu ve Ruhsatnameye İlişkin Esaslarının Değerlendirilmesi
Fatih Uşan:Kıdem Tazminatına İlişkin Düzenlemenin Hâlâ Mutlak Emredici Niteliğini Koruyup Korumadığı Sorunu
Şeref Ertaş, Hasan Petek, Bilgehan Yeşilova:Futbolcuların Haczi Mümkün mü?
Selin Sert:Markalar Kanunu Tasarısı Taslağının 18. ve 19. Maddeleri Hükümlerine İlişkin Değerlendirmeler
Mine Arısoy:5237 Sayılı Türk Ceza Kanununda “İmar Kirliliğine Neden Olma Suçu“
Mustafa Albayrak:Yeni Türk Ceza Kanununda Belli Hakları Kullanmaktan Yoksun Bırakılma Güvenlik Tedbirinin Uygulaması ve Sorunlar
Osman Atalay:Mükerrir Hükümlülerin İnfazında Müddetname Hesaplamaları
Necati Meran:Avukatların İnfaz Kurumuna veya Tutukevine Yasak Eşya Sokma Eylemleri
Terazinin Dengesi – Remzi Özmen:Eski Notlar – II
Medeni Usul Hukuku Uygulamaları – Hakim Mehmet Akif Tutumlu:Görevsizlik Kararıyla Birlikte İhtiyati Tedbirin Devamına Karar Verilebilir mi?
Hukuk Tarihimizden Portreler – Av. Galip Doğan:Prof. Dr. Mahmut Esat Bozkurt (1892–1943)
Hukukçular İçin Muhasebe ve Vergi Uyuşmazlıkları – YMM. Rüknettin Kumkale:Mali Borçlar – Soru–Cevap (Limited Şirket Ortaklarının Şirketin Amme Borçlarından Dolayı Sorumlulukları)
Yargı Kararları
Bu ürünü 147 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: