Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TERAZİ AYLIK HUKUK DERGİSİ (ÖZEL SAYI) KASIM 2014 (YAŞAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ TÜKETİCİ HUKUKU SEMPOZYUMU) ( TERAZİ AYLIK HUKUK DERGİSİ (ÖZEL SAYI) KASIM 2014 (YAŞAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ TÜKETİCİ HUKUKU SEMPOZYUMU) )
Terazi Aylık Hukuk Dergisi (Özel Sayı) Kasım 2014 (Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Tüketici Hukuku Sempozyumu)
TERAZİ AYLIK HUKUK DERGİSİ (ÖZEL SAYI) KASIM 2014 (YAŞAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ TÜKETİCİ HUKUKU SEMPOZYUMU) ( TERAZİ AYLIK HUKUK DERGİSİ (ÖZEL SAYI) KASIM 2014 (YAŞAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ TÜKETİCİ HUKUKU SEMPOZYUMU) )
Barkod
: 1306980214130
Basım Yılı
: Kasım 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19x27 cm
Sayfa Sayısı
: 169
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
34,50
İndirimli Fiyatı
31,74
Kazanılan Puan
95 NP
Bu ürünü 328 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 07. 11. 2013 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmiş; Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra 28. 11. 2013 tarih ve 28835 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu sempozyumun yapıldığı tarihte henüz yürürlükte olmayan yeni kanun, 28. 05. 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, BİRİNCİ KISIM (Amaç, Kapsam ve Tanımlar), İKİNCİ KISIM (Genel Esaslar), ÜÇÜNCÜ KISIM (Ayıplı Mal ve Hizmetler), DÖRDÜNCÜ KISIM (Tüketici Sözleşmeleri), BEŞİNCİ KISIM (Tüketicinin Bilgilendirilmesi ve Menfaatlerinin Korunması), ALTINCI KISIM (Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar), YEDİNCİ KISIM (Tüketici Kuruluşları), SEKİZİNCİ KISIM (Yargılama, Denetim ve Cezaya İlişkin Hükümler) ve DOKUZUNCU KISIM (Çeşitli Hükümler) olmak üzere dokuz kısımdan oluşmaktadır.

Bu sempozyumun amacı, henüz yürürlüğe girmemiş olan 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un genel olarak bir tanıtımı, kanunla getirilen yeniliklerin ana hatlarıyla değerlendirilmesidir. Bundan sonraki yıllarda devamını planladığımız tüketici etkinliklerinde kanuna daha yakından eğilmek, kanunu ve yıllık periyotlarda uygulamadaki gelişimi masaya yatırmayı hedeflemekteyiz.

Dört oturumdan oluşan sempozyumda gerek oturum başkanlığı yaparak gerek tebliğ sunarak konuşmacı olarak katkıda bulunan, davetimizi kabul ederek bizleri onurlandıran çok değerli hocalarımıza ve meslektaşlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.

Sempozyumu gerçekleştirmemizde desteğini bizlerden esirgemeyen saygıdeğer rektörümüz Prof. Dr. Murat Barkan’a, sempozyum organizasyon komitesinde görev alan Yrd. Doç. Dr. Emre Cumalıoğlu’na, Araş. Gör. Tuğçe Tuzcuoğlu’na, Arş. Gör. Yasemin Kalkancı’ya, Araş. Gör. İlkay Kaya’ya ve sempozyumda gönüllü olarak görev alan, her yere fedakârca koşturan sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Sempozyumda sunulan kıymetli tebliğler, soru cevap sırasında öne sürülen fikirler ve keyifli tartışmalar, keyifli bilimsel atışmalar orada kalmamalıydı, tüketici hukukuna ilgi duyan herkesle paylaşılabilmeliydi. Bu nedenle sempozyum kitabını çıkarmayı amaçladık. Seçkin Yayınevi, sempozyum kitabını Terazi Hukuk Dergisi’nin özel sayısı olarak yayınlamayı kabul ederek bizlere bu konuda destek olmuştur. Sayın Koray Seçkin’e ve Av. Mutlu Dinç’e teşekkürlerimizi sunarız.

Sempozyum kitabında yayına hazırlık aşamasında bazı katılımcıların isteği üzerine sundukları tebliğler hakem incelemesinden geçirilerek hakemli makale olarak kitapta yer almıştır. Diğer tebliğler katılımcılardan gelen haliyle yayınlanmış, konuşmalar ses kayıtlarının açılımıyla oluşturulmuş ve orijinal hali ile kitaba konulmuştur. İlkini düzenlediğimiz sempozyumun tüketicinin korunması alanına katkı sağlaması dileğiyle. Prof. Dr. Ayşe HAVUTCU, Editör (Önsöz’den)
Prof. Dr. Ayşe HAVUTCU: 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un Konu Bakımından Uygulama Alanı: Özellikle, Tüketici İşlemleri Bakımından Kanun’un Kapsamı
Yrd. Doç. Dr. Emre CUMALIOĞLU: 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda Satıcının Ayıplı Maldan Sorumluluğunun Koşulları
Prof. Dr. Zarife ŞENOCAK: 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a Göre Ayıplı Mal Teslimi Halinde Tüketicinin Hakları
Prof. Dr. Gökhan ANTALYA: 6098 Sayılı TBK’nın 20–25. Maddede Yer Alan “Genel İşlem Şartları” ile 6502 Sayılı TKHK’nın 5. Maddesinde Yer Alan “Haksız Şartlar”ın Karşılaştırılması
Prof. Dr. Çağlar ÖZEL – Dr. Öğr. Utku TOPCAN: Tüketicinin Korunması Açısından Mevzuatta Getirilen Son Değişiklikler Çerçevesinde Taksitle Satış Sözleşmeleri
Prof. Dr. Şebnem AKİPEK ÖCAL: Tüketici Kredisi ve Kredi Kartları Bakımından Tüketicinin Korunması
Yrd. Doç. Dr. İlknur SERDAR: Tüketici Kredilerinde Teminat
Doç. Dr. Murat AYDOĞDU: Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmeleri (6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun m. 40–46)
Ahmet YILDIRIM: Uygulamada Tüketici Mahkemelerinin Karşılaştığı Sorunlar
Prof. Dr. Şeref ERTAŞ: Yeni Tüketiciyi Koruma Kanununda Abonman Sözleşmeleri
Yrd. Doç. Dr. Bilgehan YEŞİLOVA: 6502 Sayılı (Yeni) Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a Göre Tüketici Uyuşmazlıklarının Çözümü Usulü ve Yargılama Kuralları
Prof. Dr. Veysel BAŞPINAR – Arş. Gör. Bahadır DEMİR: Paket Tur Sözleşmelerinde Seyahat Edenin Hakları ve Borçları
Prof. Dr. A. Lâle SİRMEN: Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Genel Olarak Değerlendirilmesi
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: