Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TEMRİN SAYI: 85 (  )
Temrin Sayı: 85
TEMRİN SAYI: 85 (  )
Barkod
: 3990000087493
Basım Yılı
: Eylül 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 60
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
13,05
Kazanılan Puan
39 NP
Bu ürünü 177 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Temrin 85. sayısıyla okuruna ulaşıyor. Edebi titizliğin esas alındığı bir içerikle hazırlanan derginin bu sayısı da istifadelere sunulma amacının gayretini gerçekleştirmiş.

Sahir Eroğlu “Yedinci Başvuru”, Ahmet Avcı “Hürriyet Heykelleri”, Ümit Özaltın “Apostrof” adlı şiirleriyle bu sayıda yer alan şairler.
Sevra Fırıncıoğulları, Nobel ödüllü yazar Anatole France’ın “Tanrılar Susamışlardı” başlıklı romanı üzerine kapsamlı bir inceleme yazısı hazırlamış. Fransız ihtilalinin ibretlik sonuçlara götüren tarihi yolculuğunun, France’ın duyarlı ve güçlü anlatımından değerlendirilmesi ilgiye değer bir nitelik arz etmekte.

Şeref Yılmaz, “Ortaçağ Türk İslam Medeniyetinin Modern Çağın Barbarlığına Söyledikleri” başlığı altında kaleme aldığı yazısında Türk ilim adamlarından Uluğ Bey hakkında önemli tespitlerde bulunmuş. Onun matematik ve astronomi üzerine yaptığı önemli çalışmalarını, kurmuş olduğu gözlemevinin o dönemdeki bilimsel çalışmalara ne denli ışık tuttuğunun önemli ayrıntılarını okurlarıyla paylaşıyor. Batı dünyasına çarpıcı eleştiriler getiren bu yazı, hâlen yaşanmakta olan olumsuz durumlara dikkat çekiyor.

Binnur Tekinalp, gösterime giren “Benzersiz” adlı filmin senaristliğini, yönetimini ve yapımcılığını üstlenen İlker sarı ile bir söyleşide bulunmuş. Sinema dünyasına yakınlık duyan okurlar için, filmin arka planını oluşturan etkenler hakkında önemli bilgilerin sunulduğunu söyleyelim.

Bu sayıda okura sunulan öykü çalışmalarındaki yazar ve öykü isimlerinin ayrıntıları şöyle.

Pınar Vardar, “Altın Çiçekli Kız”, Fulya Taşçeviren “Paranoid şizofreni bağlamında deli naciye’nin tüftüflenmesi olayı”, Zeycan Çınar “Küçük Ölüm”, Serpil Tuncer “Çatı Katı”, Fatma Türkdoğan “Binnaz”, Kâzım Demir “Renklerin Ölümü”, Emre Atalay “Madalyon” ve Hasan Parlak “Hayatın Başka Yüzü”.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: