Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TELİF HAKKI SÖZLEŞMESİ VE HAKLARIN DEVRİ ( TELİF HAKKI SÖZLEŞMESİ VE HAKLARIN DEVRİ )
Telif Hakkı Sözleşmesi ve Hakların Devri
TELİF HAKKI SÖZLEŞMESİ VE HAKLARIN DEVRİ ( TELİF HAKKI SÖZLEŞMESİ VE HAKLARIN DEVRİ )
Barkod
: 9789750272912
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 226
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
74,00
İndirimli Fiyatı
66,60
Kazanılan Puan
200 NP
Bu ürünü 12 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Fikren üretileni ve üreteni korumayı hedefleyen telif hukuku, mevzuatımız içinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında yer almaktadır. Kitabın inceleme konusu olan telif hakkının devrine ilişkin hükümlere ise Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile kısmen Türk Borçlar Kanunu içinde yer verilmektedir.

Telif hakkı, malî anlamda bir gayri maddî mal olarak sözleşmeler aracılığıyla devre konu olduğundan, kitapta tüm önemli fikri hususlar ele alınmakta ve telif hakkının devri, sözleşme hukuku çerçevesinde incelenmektedir.

Esas olarak üç bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde; telif hakkı kavramı, hukuki niteliği, eser kavramı, eser çeşitleri ve eser sahipliği konuları üzerinde durularak bilimsel kapsam ortaya konulmakta, ikinci bölümünde; manevî haklar ile sözleşmelere konu olan mali hakların neler olduğu ve hangi sınırlamaların getirilmiş olduğu, üçüncü bölümde ise; telif hakkının devri ve devir sözleşmeleri incelenerek, hakkın devrinde izlenebilecek yollar, devir sözleşmelerinin hukuki niteliği ve sona ermesi durumları anlatılmaktadır. Aynı zamanda telif hakkının devri sözleşmelerinin, benzer veya benzer olarak addedilen; yayım sözleşmeleri, ruhsat (lisans) sözleşmeleri, eser (istisna) sözleşmeleri, hizmet sözleşmeleri ve satım sözleşmeleri gibi sözleşmeler ile benzer ve farklı yönlerine de incelenmiştir.

Kitapta, konuya ilişkin Yargıtay kararlarına ve uygulama örneklerine de yer verilerek telif hukuku uygulayıcılarının ve bu alanın gerek sektörel gerekse akademik takipçilerinin çalışmalarına katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Yeni baskıda; ilk baskıdan bu yana yüksek mahkemelerce verilmiş kararların tamamı incelenerek içtihadî nitelik arz eden kararların tamamı ve sair güncel uygulamalar tespit edilerek esere kazandırılmıştır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: