Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TECVİD UYGULAMALI KUR’AN-I KERİM ÖĞRENME REHBERİ (  )
Tecvid Uygulamalı Kur’an-ı Kerim Öğrenme Rehberi
TECVİD UYGULAMALI KUR’AN-I KERİM ÖĞRENME REHBERİ (  )
Barkod
: 9789750188930
Basım Yılı
: Mayıs 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 176
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
7,43
İndirimli Fiyatı
5,57
Kazanılan Puan
17 NP
Bu kitabı 0,93 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 280 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kur’an’ın muhatabı da hedefi de insandır. Bu nedenle insanın Kur’an’ı okuma, anlama ve yaşama gibi önemli bir görevi vardır. Zira Kur’an, okunup anlaşılmadan yaşanılabilecek ve içerdiği emir ve yasaklar hayata tatbik edilebielcek bir kitap değildir.


Bu kitabın amacı, Kur’an’ın Arapça metnini okumayı ilk defa öğrenecek insanlara, tecvid kurallarına uygun olarak en kısa sürede Kur’an okumayı öğretmektir. Bu doğrultuda kitap, başta Kur’an okumayı ilk defa öğrenecek herkes olmak üzere, İlköğretim, Ortaöğretim, İmam-Hatip Ortaokulu, İmam-Hatip Lisesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaz Kur’an Kursu, Yatılı Kur’an Kursu, Uzun Dönem Kur’an Kursu ve İlahiyat Fakültesi (hem İlahiyat hem de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği programı) öğrencilerine hitap etmektedir.


Bilindiği üzere son yasal değişikliklerle birlikte ilköğretim müfredatına Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler dersleri ’seçmeli ders’ olarak konulmuştur. Ayrıca öğrenciler İlköğretim 5. sınıftan itibaren İmam-Hatip Ortaokuluna, 9. sınıftan itibaren de İmam-Hatip Lisesine kayıt yaptırabilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı da Yaz Kur’an Kursu, Yatılı Kur’an Kursu, Uzun Dönem Kur’an Kursu eğitimleriyle insanlara Kur’an öğretmek için yoğun bir çalışma içerisindedir. Yine son dönemde İlahiyat fakültelerine, özellikle bu fakültelerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü’ne İmam-Hatip Lisesi dışındaki liselerden mezun olan öğrencilerin yoğun bir ilgisi söz konusudur.


Söz konusu öğrencilere, en kısa sürede hem Kur’an’ın Arapça metnini tecvid kurallarına riayet ederek okumayı öğretmek hem de belirli seviyede pekiştirme yapmalarını sağlamak gerekmektedir. İşte bu kitap, azami 2 ders saati x 10 gün = 20 ders saatinde tecvid kurallarıyla birlikte Kur’an öğretmeyi hedeflemektedir. Yani günde ya da haftada 2 saat ders gören bir öğrenci, farklı günlerde alacağı bu eğitimle azami 10 ders gününde tecvid kurallarını da uygulayarak Kur’an okumayı öğrenebilecektir.


Ayrıca çalışma, Arapça harf ve hareketleri tanıttıktan sonra konuları tecvid kaidelerine bağlı olarak anlatması, zengin alıştırmaları, boşluk doldurma çalışmaları, ayet ve duaların Türkçe okunuşlarının uluslar arası transkripsiyon sisteminde verilmesi ve öğrenme süresinin kısalığı dikkate alındığında, özgün bir nitelik arz etmektedir.


Gayret bizden, başarı Yüce Allah’tandır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: