Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TAŞINMAZ SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLANAN UYUŞMAZLIKLAR ( TAŞINMAZ SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLANAN UYUŞMAZLIKLAR )
Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesinden Kaynaklanan Uyuşmazlıklar
TAŞINMAZ SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLANAN UYUŞMAZLIKLAR ( TAŞINMAZ SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLANAN UYUŞMAZLIKLAR )
Barkod
: 9789750238239
Basım Yılı
: Haziran 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 279
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
74,00
İndirimli Fiyatı
68,08
Kazanılan Puan
204 NP
Bu ürünü 47 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
6098 s. TBK m. 29 uyarınca bir önsözleşme sayılan taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin amacı, asıl satışın yapılmasının taahhüt edilmesidir. Noter tarafından düzenleme şeklinde yapılan taşınmaz satış vaadi sözleşmesi kişisel hak ve borç doğuran bir sözleşmedir. Satış vaadi sözleşmesi ile satış ayrı hukuksal işlemlerdir. Satış vaadi ile taşınmazın mülkiyeti kazanılmaz, ancak borç doğurur. Oysa asıl satış işlemiyle mülkiyet kazanılmış olur.

Kitabın birinci bölümünde; satış vaadinin niteliği, vaat alacaklısının talep hakkı, şekil, satış bedeli, cezai şart ve cayma parası, elbirliği mülkiyetine tabi taşınmazın satışının vaat edilmesi, satış vaadi sözleşmesinin hükmü, amacı, geçerlilik koşulları ve kapsamı, tapuya şerhi, satış vaadinden kaynaklanan tapu iptal ve tescil, tazminat, fesih vs. şeklinde açılan davalar usul hükümlerini yansıtan Yargıtay kararları eşliğinde incelenmiş ve sunulmuştur.

Kitabın ikinci bölümünde; uygulamaya yönelik olarak taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nedeniyle oluşan somut olaylar soru ve yanıtlarıyla çözümlenmeye çalışılmıştır.

Üçüncü bölümde ise; konuya ilişkin İBK, HGK ve Özel Daire Kararları tarihine göre sıralanmıştır. Seçilen Yargıtay kararlarının süreklilik gösteren türden olmasına özen gösterilmiştir.
Ferağa İcbar Davası
Sözleşmenin Feshi Davası
El Atmanın Önlenmesi Davası
Temerrüde Dayalı Tazminat Davası
İlgili Yargıtay Kararları
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: