Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TASAVVUFİ SOSYAL HİZMET ( SUFİLERİN MANEVİ TERAPİ YÖNTEMLERİ )
Tasavvufi Sosyal Hizmet Sufilerin Manevi Terapi Yöntemleri
Yorumları oku
TASAVVUFİ SOSYAL HİZMET ( SUFİLERİN MANEVİ TERAPİ YÖNTEMLERİ )
%35 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 254
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,25 TL
Kazanılan Puan
: 49 NP
Barkod
: 9786055378820
Basım Yılı
: Mart 2015
Ürünün Tanıtımı

“İslam dininin genelde kişilerin manevi ve ahlaki gelişimlerinin bir alanını teşkil eden tasavvuf, bilinenlerin aksine ve şaşırtıcı bir şekilde sadece züht, takva ve zikir gibi ibadetlere yer vermemiş aynı zamanda toplumsal ahlâk sorunlarıyla da ilgilenmiş ve bu doğrultuda sosyal hizmetler uygulamıştır. Tasavvufî sosyal hizmetin veya daha kısa adıyla Sosyal Tasavvuf ’un temsilcileri olan sufîler, sosyal hayatta değişik sebeplerden dolayı muhtaç duruma düşmüş sosyal risk gruplarına yönelik pedagojik terbiye ve sosyal rehberlik çerçevesinde manevi danışmanlık ve rehabilitasyon gibi hizmetlerde bulunmuşlardır. Dolayısıyla tasavvufun, kişilerin manevi terapisine ağırlık veren kendine has sosyal hizmet ilke ve yöntemlere sahip olan bir sosyal meslek dalı olduğu da söylenebilir. Bu bağlamda kitabımızın misyonu, Hz. Muhammed’in (sav) yolundan giden sufîlerin manevi sosyal hizmet uygulamalarını modern sosyal hizmet yaklaşımlarıyla kıyaslayarak tanıtmak ve değerlendirmek olacaktır.


- Prof. Dr. Ali Seyyar


Değerli dostumuz Prof. Dr. Ali Seyyar, bu çalışmasıyla bir ilke daha imza atmış gözüküyor. Gerçekten de tasavvufu önemli özelliklerinden biri ile keşfedip araştırmasına konu edinmeyi başarmış. Bu güzel eser, henüz yeni sayılan “Sosyal Hizmet” kavramının güzel bir özet tanıtımını vermekle de yararlı bir iş yapmış. Eser, tasavvufu “Sosyal Hizmet” yönüyle keşfetmesi açısından takdire şayan. Doğrusu yazar, örnekleri de iyi yakalamış.


Elbette Sosyal Güvenlik, Sosyal Hizmet, Sosyal Yardım gibi kavramlar bizim tarihimizde yok. Bunlar çok yeni ve ihtiyacın doğduğu ortamlarda zorunlu olarak ortaya çıkmış kavramlardır. Bu açıdan “Tasavvufî Sosyal Hizmet” kavramı ilk başta garip karşılanabilir. Ama bunu; bugün sosyal hizmet denen şeye tasavvufta bir karşılık bulabilir miyiz sorusunun cevabı olarak düşünürsek, isimlendirmenin olduğunu görürüz. Kaldı ki, bu kavramların anlattığı ve yapmak istediği şey, Sosyal İslam tarihinde her zaman var olagelmiştir. Tasavvufun da Sosyal Hizmetlere katkıda bulunduğu açıktır ve bu çalışma bunu ispat etme konusunda başarılı olmuştur.


- Prof. Dr. Faruk Beşer

Bu ürünü 260 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: