Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TASARRUFUN İPTALİ DAVALARI (  )
Tasarrufun İptali Davaları
Yorumları oku
%5 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 578
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 85,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 80,75 TL
Kazanılan Puan
: 242 NP
Barkod
: 9786051468037
Basım Yılı
: Ocak 2016
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Ülkemizde son yıllarda ticari hayatın gelişmesi ve ardı ardına yaşanan ekonomik kriz ortamları borçluların borçlarını ödememek maksadıyla alacaklılarından mallarını kaçırmak için yeni ve farklı yollar denemeleri sonucunu doğurmuştur. Bu maksatla borçlular muvazaalı (dolanlı - hileli) yollar kullanarak gerçekte borçludan mal kaçırmak iradesiyle, görünüşte birtakım işlemlerle mallarını güvendikleri kişilere devredebilmektedirler. İşte gelişen sosyal ve ekonomik ilişkiler içinde her gün yeni bir yöntemle alacaklıdan mal kaçırma amacıyla kötüniyetle yapılan bu işlemlerin butlanına hükmettirmek suretiyle alacaklıların haklarına kavuşma imkanının sağlanması tasarrufun iptali davalarının ana hedefidir.


Bu tür davalar yaşanan dinamik süreç içeresinde sürekli olarak artış göstermektedir. Buna paralel olarak uygulamada Yargıtay’ın bu konudaki güncel görüş ve içtihatlarının bilinmesi büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. İşte bu ihtiyacın karşılanmasına bir nebze katkıda bulunabilmek amacıyla bu kitabı hazırlamaya karar verdik.


Tasarrufun iptali davaları, 2004 sayılı İcra ve İflas Kanuna veya 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki Kanuna dayalı olarak açılabilmektedir.


Borçlunun, alacaklıya olan borcunu ödememek için mallarını üçüncü kişilere devretmesi karşısında alacağını tahsil edemeyen alacaklı tarafından anılan davaların açılması yoluna gidilmektedir.


Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; 2004 sayılı İcra Ve İflas Kanunu’ndan Kaynaklanan Tasarrufun İptali Davaları, ikinci bölümde; İflasta Tasarrufun İptali Davaları, üçüncü bölümde; 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki Kanun’dan Kaynaklanan Tasarrufun İptali Davaları ayrıntılı olarak incelenmiştir.


Hangi işlemlerin tasarrufun iptali davasına konu olabileceği veya hangilerinin konu edilemeyeceği kitabın ilk konuları arasında ele alınarak meslektaşlara kolaylık sağlanması amaçlanmıştır. Konuların açıklaması yapıldıktan sonra konu ile ilgili Yargıtay’ın yerleşmiş kararlarına yer verilmiştir. Kitabın sonunda yer alan “Kavram Arama Cetveli (İndeksi)“ ile konuların kitaptaki yerlerinin kolay bir şekilde bulunması amaçlanmıştır.

Bu ürünü 248 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: