Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TASARIMCILAR İÇİN GÜNEŞ EVİ ( TASARIMCILAR İÇİN GÜNEŞ EVİ )
Tasarımcılar İçin Güneş Evi Tasarımcılar İçin Güneş Evi
Yorumları oku
TASARIMCILAR İÇİN GÜNEŞ EVİ ( TASARIMCILAR İÇİN GÜNEŞ EVİ )
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24
Sayfa Sayısı
: 204
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 15,00 TL
Kazanılan Puan
: 45 NP
Barkod
: 9786050100662
Basım Yılı
:
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Enerji, özellikle de elektrik enerjisi, yaşamımızda tartışmasız bir önceliğe sahiptir. Elektrik enerjisinin olmadığı bir yaşam, neredeyse olasılık dışıdır. Teknolojinin gelişimi ile artan konfor ve buna bağlı olarak tüketimin artışı enerji tüketimini arttırmaktadır. Enerji açığı ülkemizde de yeni enerji kaynakları ve enerji tüketiminin üzerinde daha fazla düşünülmesini, hızlı bir şekilde alternatif kaynak arayışını gerekli hale getirmiştir. Birincil enerji kaynağı olarak kullanılan fosil yakıtları sera gazı emisyonları ile küresel ısınma ve iklim değişikliğine yol açması, alternatif olarak dayatılan nükleer enerjinin ise tehlikeli, toplumsal, çevresel ve ekonomik açıdan oldukça maliyetli olması, ülkelerin öz kaynaklarını daha etkin biçimde kullanımını zorunlu kılmaktadır. Özellikle teknolojik gelişmeye bağlı olarak ortaya çıkan çağdaş gereksinimlerden dolayı, enerji üretimi ile ilgili bilimsel araştırmalar, alternatif ve daha kullanışlı enerji kaynaklarına yönelmiştir. Günümüzde doğal dengenin korunması, yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasının önemini giderek artırmaktadır.

Enerji üretim kaynaklarını kesintisiz, güvenilir, ucuz temiz ve çeşitlendirilmiş kaynaklardan sağlayabilmek ve verimli kullanmak önemlidir. Ne var ki bu güne kadar kullandığımız birçok enerji dönüştürme yönteminin çevreye ve insanlara verdiği zarar artık ciddi boyutlara ulaşmıştır. Özellikle yirminci yüzyılın -acımasız ve neye mal olursa olsun daha fazla üretim, daha fazla kar güdüsünün, gerek çevreye, gerekse canlılara onarılamaz derecede zarar vermesi, enerji gereksiniminin insana daha yakışır biçimde nasıl karşılanabileceği sorusunu ve araştırmasını beraberinde getirmiştir. Ülkelerin, kendi halkalarına ve dünya halkalarına daha güzel bir dünya sunabilmek için, öz kaynaklarından daha fazla enerji üretmeye yönelmeleri kaçınılmazdır. Bu noktada doğanın adil ve eşitlikçi davrandığı rüzgâr, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları tüm insanlığın hizmetinde olacaktır.

Bu konuyla ilgili Odamızın düzenleyicisi olduğu Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM) ve Rüzgar Enerjisi Sempozyumu (RÜGES) ülkemizde bu alanda atılmış önemli adımlardan biridir. TMMOB ve bağlı odaları, üniversiteler, rüzgâr enerjisine ilişkin alanlarında çalışan araştırmacılar, bilim insanları, uygulayıcılar, yaşamı, doğayı ve çevreyi seven insanlar, çözümler üretmek, kamu oyu yaratmak için 4-5 Haziran 2009 tarihlerinde RÜGES 2009 da Samsun' da, 19-21 Haziran' da ise YEKSEM için Diyarbakır' da bir araya geldiler.

Türkiye yenilenebilir potansiyeli yüksek bir ülke olarak gerekli yatırımları için politikasını düzenlerken bu teknoloji pazarında var olmalıdır. Uluslararası kuruluşların özellikle yenilenebilir enerji için Türkiye için getirdikleri cazip finansman olanaklarının da arkasında bir teknoloji pazarı düşüncesi de olduğu unutulmamalı, yerli teknoloji üretimine önem ve ağırlık verilmelidir.
Bu ürünü 567 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: