Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TARIM VE KIRSALLIKTA DÖNÜŞÜM (  )
Tarım ve Kırsallıkta Dönüşüm
TARIM VE KIRSALLIKTA DÖNÜŞÜM (  )
Barkod
: 9786055668112
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 298
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%33 İNDİRİM
Liste Fiyatı
22,22
İndirimli Fiyatı
14,89
Kazanılan Puan
45 NP
Bu ürünü 295 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Sayın Gökhan Günaydın’ın çalışması, Türkiye’nin yakın ve uzak geleceğini merak eden, etmesi gereken herkez için bir başucu kitabıdır. Günaydın, Türkiye’nin Avrupa Birliği serüveninin içine bilgiyle ve ustalıkla Türkiye’nin kalkınma davasını yerleştiriyor ve sorguluyor. Ülkenin büyük çeşitliliğe ve zenginliğe sahip olan, fakat siyaset dünyasına yerleşen yönsüzlükle unutulan tarımın dramını bize hatırlatıyor.

Özellikle son on yılda, kendi zenginliğimizi keşfetme ve değerlendirme çabasından nasıl vazgeçildiğini, keşif ve el koymanın nasıl Avrupa Birliği başta olmak üzere dış dünyanın müzakere labirentlerine yönlendirildiğini belgelendirerek bizlere sunuyor.

Gökhan Günaydın’ın, bu önemli çalışmasında önemli bir hizmeti, Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası’nın nasıl bir mimariyle bazı büyük ülkelerin desteklenmesi için ustaca tasarlandığını ve işletildiğini, Türkiye gibi zengin kaynaklara sahip ülkelerin ise, üyelik süreci içinde kendi değerlerinin farkına varmaktan gitgide uzaklaşırken, zengin kaynakları Birliğin “büyük“lerine sunmaya sürüklenişlerini yetkinlikle anlatmasıdır.

Kitap, Avrupa Birliği ilişkilerinde el altında tutulması şart olan belgeleri okuyucunun, araştırmacının ve uzmanların emrine vererek ayrı bir görev yapmaktadır. Asıl önemi ise, sadece tarım değil, Türkiye’nin kalkınma davasını ısrarla gündeme getirmesidir.
(Tanıtım Bülteninden)

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: