Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
TARIM MAKİNALARI İLKELERİ ( TARIM MAKİNALARI İLKELERİ )
Tarım Makinaları İlkeleri
TARIM MAKİNALARI İLKELERİ ( TARIM MAKİNALARI İLKELERİ )
Barkod
: 9789944157162
Basım Yılı
: 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 27,5
Sayfa Sayısı
: 448
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
24,30
Kazanılan Puan
73 NP
Bu ürünü 918 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Bu ders kitabının hazırlanmasında, tarım makinalarının yapacağı görevlere, çalışma ilkelerine ve kullanılma ortamına uygun seçim yapabilme konularına önem verilerek, tarım makinalarının konusu mühendislik görüş açısından sunulmaya çalışılmıştır. "Tarım Makinaları İlkeleri" eseri, tarım mühendisliği biliminin eğitim düzeyine göre hazırlanmış olup, bu konuda daha ileri eğitim yapacaklara da yararlı olabilecek özellikte düzenlenmiştir. Özellikle tarım mühendisleri için statik, mekanik, malzeme dayanımı gibi derslerin ön koşullara dahil olması koşulu ile bu kitap daha yararlı olacaktır.

Kitapta çeşitli tarım makinaları incelenirken, özellikle günümüz koşullarında etkin olarak kullanılan tiplere ilişkin ilkeler üzerinde durulmuştur. Bununla beraber geçmişte öz ilkesini koruyan bazı tip tarım makinaları da özlü bir şekilde verilmeye çalışılmıştır. Öncelikle tarımsal işlemin tarlada başlangıcı olan, toprak hazırlama tekniğine süreklilik kazandıran tüm tarımsal işlemler birbirinin devamı şeklinde konulaştırılarak, bu işlemlerde kullanılan tarım makinalarının ilkeleri, toprak ve bitki ile ilişkileri ve projeleme esasları üzerinde durulmuştur. Kitap içerisinde her bir tarımsal işleme ilişkin makinaların var olanları ve özellikle en çağdaş yapıya sahip olanlarına ilişkin ilkeler açıklanmıştır.
Kitapta, tarımsal makinalaşmanın amacı ve süreci, tarım makinalarının işletme koşulları gibi konular anlatıldıktan sonra, tarım makinalarının çeşitli yönleriyle kendi konuları içerisinde sınıflandırılmaları yapılmıştır. Eserde, toprak işleme, gübreleme, ekim-dikim, sulama, tarımsal savaş işlemlerini içeren tüm konular yapım tekniğiyle birlikte kullanılan makina ilkeleri ayrı ayrı sunulmuştur. Bitkisel üretimdeki hasat, harman ve ürün işlemedeki teknik durum ve makina ilkeleri her bitkinin özelliklerine özgü makinaların ilkelerine uygun anlatımla tamamlanmıştır. Eserin sonunda tarım makinalarında ortalama güç gereksinimine ilişkin çizelge, eserde kullanılan birim değerlerin sembolleri ve yararlanılan kaynaklar verilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: