Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
TARİHİN SIRLARINI KEŞFEDEREK ÖĞRENİYORUM (  )
Tarihin Sırlarını Keşfederek Öğreniyorum
TARİHİN SIRLARINI KEŞFEDEREK ÖĞRENİYORUM (  )
Barkod
: 9786051804361
Basım Yılı
: Eylül 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18 x 18 (cm)
Sayfa Sayısı
: 57
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%40 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,06
İndirimli Fiyatı
10,84
Kazanılan Puan
33 NP
Bu kitabı 1,81 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 279 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Tarihin izlerini gezerek keşfetmek, çocuklara müze bilincini aşılamak ve yaşadıkları şehri daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla bu işe başladık. Tarihi müzenin odalarını da geçmişin izlerini takip eden çocuklar verilen bilgileri can kulağı ile dinlediler. Heykellerin ve sanat eserlerini gezen çocuklarımız büyük bir merakla gezdi.


Müzede tarih yolculuğuna çıkan minik gözler ilk kez edindiklerini deneyimle antik buluntular karşısında hayranlıklarını gizleyemedi Kültür turları sayesinde çocuklar yaşadıkları kent hakkında bilgi edinirler. Tarihsel olaylar ve o dönemlerin yaşam nesneleri ile ilişki kurmaya çalışırlar. Bu durum onların doğru tarih bilinci edinmelerine yardımcı olur. Müze çocuklara farklı öğrenme ortamları sunar. Genellikle geleneksel yöntemin kullanıldığı okul ortamında düz anlatım sınırlı çeşitliliği olan etkinliklerle her çocuğa ulaşmak mümkün değildir.


Farklı yeteneklerden oluşan çocuklara erişebilmek için çeşitli yöntemler ve yaklaşımlar kullanarak etkinliklerini çeşitli tutan müzeler, çocuklara farklı öğrenme ortamları hazırlarlar. Çocuklarda gözlem, yaratıcılık ve beğeni duygusunun oluşmasına ve gelişmesine katkıda bulunur. Müzeler bir anlamda görsel eğitim araçlarıdır. Görerek, gözlemleyerek yapılan eğitim daha kalıcıdır. Müze koleksiyonunu zaman ve mekân ilişkisinde üç boyutlu olarak görmek, o havayı hissetmek ve yaşamak çocuklara gözlem yapma olanağı tanır. Aynı zamanda müzelerde sergilenen dönemlerin en seçme nesne ve sanat eserlerini görmek, çocukların estetik beğenilerinin gelişmelerine de yardımcı olur. Müze ziyaretleri kültürel değerlerine sahip çıkma ve koruma bilinci edindirir. Müze kültür varlıklarını saklar ve onları bizim için korur, ama asıl koruma gelecek nesillerin yani çocukların kültürlerine sahip çıkarak korumasıdır. Müze ziyaretlerini çocuklara kültürel değerlerimizi tanıma, onları benimseme ve koruma bilinci edinmelerine de katkı sağlar.


Okul öncesi dönem hayatın temeli, gelişimde alıcı bir dönemdir.
Biz Zübeyde Hanım Anaokulu olarak müze bilinci vermenin ilk adımını attık, bundan sonra ki adımlarını siz velilerimizin atması dileği ile bu projede emeği geçen başta öğretmenlerim Asude SEÇİLMİŞ ve Esra AKTEPE olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.Canan ERÖNCEL - Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü


Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: