Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SÜRYANİ HALKOYUNLARI VE EZGİLERİ (  )
Süryani Halkoyunları ve Ezgileri
SÜRYANİ HALKOYUNLARI VE EZGİLERİ (  )
Barkod
: 9786055739768
Basım Yılı
: Kasım 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 127
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
12,75
Kazanılan Puan
38 NP
Bu ürünü 288 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

nsanlık tarihinde Mezopotamya bölgesinde yeşeren kültür ve medeniyetlerin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Yazının bulunması, tekerleğin icadı ve avcı-toplayıcı toplumdan tarım toplumuna geçiş dünya tarihini şekillendiren örneklerden bazılarıdır. Süryani halkı, bu bölgenin yerli halkı ve kültürünün temel taşıdır.

Tam da Mezopotamya bölgesi gibi Süryani halkının da kültürel anlamda sahip olduğu zenginlik Türkiye’de yeni yeni keşfedilmeye başlanmıştır. Bugün dünyanın farklı bölgelerinde, değişik isimlerle (Süryani, Asuri, Keldani) dağınık ve küçük topluluklar halinde yaşam savaşı veren bu halk; tarihte ilk üniversiteyi Nusaybin’de kuran, Süryanice dilini tüm Ortadoğu’ya ve hatta misyon çalışmaları ile Çin’e kadar taşıyan, antik Yunan eserlerini Süryanice aracılığıyla Arapça’ya çevirip bölgede kültürel devrim yaratan o parlak ve zengin medeniyetin mirasçısıdır.

Elinizdeki bu kitap Süryani kültürünün en önemli parçalarından olan folklor üzerine yapılmış bir yüksek lisans tez çalışması. Türkçe’de bu konu üzerine yapılmış ilk akademik eser. Bu eser için Senem Kurnaz, yıllarca Mardin ve Midyat bölgesinde çalışmalarda bulundu. Irak ve Suriye Süryanileri’nin birikimlerinden yararlandı. Ve ortaya bize göre; Süryaniler için, Mezopotamya için ve tüm insanlık için hazine değerinde bir kaynak kitap ortaya çıktı.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: