Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SURİYELİ VATAN(SIZ/DAŞ)LAR (  )
Suriyeli Vatan(sız/daş)lar
SURİYELİ VATAN(SIZ/DAŞ)LAR (  )
Barkod
: 9786059579889
Basım Yılı
: Ocak 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22 x 22 (cm)
Sayfa Sayısı
: 280
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
155,00
İndirimli Fiyatı
127,10
Kazanılan Puan
442 NP
Bu ürünü 29 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap, Suriyeli mültecilerin, 2011 yılında ülkemizde başlayan mücadelelerini, onlar hakkında yanlış bilinen bir çok doğruyu bir proje döngüsü içerisinde anlatmayı hedefliyor.

Çalışmada Suriyelilerle ilgili genel bir durum tespitinden sonra, sahadan derlenen bir çok bilgi, yaşam hikayesi ve üç farklı yılı kapsayan farklı Suriyelilerin katıldıkları saha çalışmalarının sonucunda saptanan sorunların değerlendirilmesi yapılmış, on yılda Suriyeliler hakkında, bireysel yargıdan, toplumsal yargıya evrilen doğru bilinen yanlışlar açıklanmıştır. Sosyal çatışmada en çok kullanılan bu yanlışların toplumun her kesimi tarafından doğru bilinmesi, çatışmasızlık için en gerçekçi ortak payda olacaktır.

Kitabın bölümleri arasında Suriyelilerle ilgili sosyal sorumluluk ve istihdam kapsamında yapılan projeler ve Vatandaşların Suriyeli Mülteci Algısı Araştırma Sonuçları da yer almıştır.

Var olan tüm koşulları tarafsız bir biçimde aktaran çalışmalardan elde edilen sonuçlar, geri dönüş ile ilgili bir vizyonun gerekliliğini göstermiştir. Toplumumuzun büyük bir kesimi Suriyelilerin geri dönmeleri konusunda büyük bir beklenti içerisindedir. Suriye’deki iç savaşın bitmesi durumunda göçmenlerin geri döneceğini düşünenlerin oranı çok düşüktür. Kalmaları halinde vatandaş olma ihtimaline büyük bir itiraz bulunmaktadır. Suriyeli göçmenlere vatandaşlık hakkının verilmesine yönelik kanaatler son derece olumsuz görülmektedir. Kitapta bu beklentileri karşılayacak bir geri dönüş projesi verilmiştir. Projenin çıktıları sadece geri dönüşü değil, sorunlar bölümünde tanımladığımız pek çok olumsuzluğa da çözüm üretmektedir.

Kitap, mültecilere yönelik çalışma yapanlara ve proje geliştiren tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına katkı sağlayacaktır.

Kırlangıçlar mülteci kuşlardır. Çok hızlı uçarlar. İşte o göç sırasında yüzlerce kırlangıç fırtınaya yakalanıp ölürmüş. Göçü başarıyla tamamlayan kırlangıçlar, geldikleri ülkenin sıcak gökyüzünde uçarken, yollarda kaybettikleri arkadaşlarını anımsar acıyla, öfkeyle böyle çığlık atarlarmış. Suriyeliler kırlangıç kuşu kadar olamıyorlar. İnsanları rahatsız etmemek için yaslarını bile tutamıyorlar (Ahmet Ümit, Kırlangıç Çığlığı).

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: