Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SÜRGÜN POETİKASI (  )
Sürgün Poetikası
SÜRGÜN POETİKASI (  )
Barkod
: 9786057501578
Basım Yılı
: Mart 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 238
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
33,00
İndirimli Fiyatı
26,40
Kazanılan Puan
79 NP
Bu kitabı 4,40 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 84 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Elinizdeki çalışma; tarihin, dilin, edebiyatın, teolojinin, sosyolojinin, pisikolojinin, felsefenin ve hukukun kesiştiği bir yerde insanlığın en eski cezalarından biri olan sürgün’ü adı geçen farklı disiplinlerin yardımıyla anlamaya çalışıyor.

Yirmi birinci yüzyılın insan merkezli tüm sorunlarının başına kaydedebileceğimiz ‘göç’ ve insanî yer değiştirmenin her türü, yeni medya ve iletişim araçları vasıtasıyla dünyanın her yerinde aynı anda takip edilebilir bir dizi filmin parçalarını andırıyor. Bu bağlamda ‘sürgün’, ‘göç’, ‘göçmen’, ‘mülteci’, ‘sığınmacı’, ‘yerinden edilme’, ‘diaspora’ gibi kavramlar, sadece sözcüğü üzerinde taşıyan, onu yaşayan sahipleri tarafından değil, filmin düzenli izleyicileri -ki bunlar her an kendilerinin de bu sözcüklerin anlamına dâhil olabileceklerinin farkındalar tarafından soğukkanlılıkla takip ediliyorlar.

Savaşlar, darbeler, afetler, siyasi bulanıklıklar, ırk, din, mezhep merkezli ayrımcılıklar, ekonomik tükenmişlik, açlık, sınırlı enerji problemi vs. , var oldukça, insanlığın en eski ve çoğu zaman acı veren bu eyleminin ortadan kalkmayacağını biliyoruz. Büyük oranda ‘göç’ ile anılan, hatta karıştırılan ‘sürgün’ ise kadim cezalardan biri sıfatıyla hâlâ insanoğluna güç karşısında baş eğmeyişin bedeli olarak takdim ediliyor. Bilmem farkında mısınız, ben bir sürgünüm. Ve sen, sürgün’den uzak değilsin…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: