Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ŞÜPHELİ KİMLİKLER ( SUÇLU FOTOĞRAFLARINDAN VE PARMAK İZLERİNDEN GENETİK ÇAĞINA, SUÇLU TANIMLAMASI TARİHİ )
Şüpheli Kimlikler
ŞÜPHELİ KİMLİKLER ( SUÇLU FOTOĞRAFLARINDAN VE PARMAK İZLERİNDEN GENETİK ÇAĞINA, SUÇLU TANIMLAMASI TARİHİ )
Barkod
: 9799753294361
Basım Yılı
: 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 518
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
15,00
Kazanılan Puan
45 NP
Bu kitabı 2,50 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 179 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
“İlk mahkeme salonuna çıkışından beri parmak izleri, suçlular ı saptamakta şüphe götürmez kesinlik içeren bir şöhrete sahip oldu. Suç mahalinde bulunan parmak izleriyle uyuşan parmak izlerine sahip bir şüpheliyi hangi jüri serbest bıraktı?. . .

Simon Cole. . .

forensik “bilimi“ne bilimsel statü kazandıran bu teknik üzerinde çalışan küçük bir grup araştırmacıdan biri. Çalışması, beklenmedik bir biçimde parmak izi yönteminin bilimsel ve istatiksel eksikliklerini ortaya çıkarıyor. “
- The Economist

“Cole’un Şüpheli Kimlikler’i yalnızca 17. yy’ın anonim yabancısından günümüzün, hareketleri internette takip edilebilen DNA tespitli suçlusuna uzanan yolculuğun ustaca ve ayrıntılı olarak yazılmış bir öyküsü değil. Aynı zamanda bu yolculuğun neden belli yönlerde geliştiğini açıklayan sosyal, politik ve ekonomik güçlerin de bir incelemesi. Bu kitap bu alanda yapılan akademik çalışmaların en kalitelerinden biri. “
- Troy Duster, New York Üniversitesi

Cole, kriminal kimlik tespitinin unutulmuş ve saklı tarihini uluslararası boyutta, Hindistan, Arjantin, Fransa, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde adeta yeraltından kazır gibi çıkarıyor: Fotoğraftan, vücut parçalırını ölçmeye dayanan egzotik antropolojik sistemlere, parmak izinden DNA analizine. Parmak izinin rakip yöntemlere karşı nasıl uzun bir savaştan sonra kamunun ve kanunların güvenini kazandığını anlatıyor.

Genetik kimlik saptama yöntemlerini gidererek daha sofistike ve yaygın bir biçimde kullanmaya ve parmak izi yönteminin sorunlarını tartışmaya başladığımız bir dönemde bu tarihi çalışma birey, polis ve devlet gücü arasındaki büyüleyici ilişkileri ve bilimsel kesinlik arayışını ortaya çıkarıyor.
Şüpheli Kimlikler teknolojinin yanılmazlığına olan inancımızı sarsıcı, gerekli bir uyarı. Herbirimizin kendimizi tanımlamada teknolojinin rolüyle ilgili son derece ilginç sorular sunuyor.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: