Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SÜFİNİN ERBAİNİ ( TASAVVUFTA 40 HAL VE MAKAM )
SÜFİNİN ERBAİNİ ( TASAVVUFTA 40 HAL VE MAKAM )
Barkod
: 9786059899123
Basım Yılı
: Nisan 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 360
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
14,00
Kazanılan Puan
42 NP
Bu kitabı 2,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 269 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu çalışmayla gayemiz az-çok tasavvufa ilgi duyan, bunun ötesinde gönül dünyasını aydınlatmak için bu yola sülûk eden ve bazı tasavvufî kavramlarla hemhâl olmasına rağmen hangi kavramla neyin kastedildiğini ayırt etmekte zorlananlara kılavuzluk edebilmektir. Çalışma, mümkün olduğu kadar, günümüz okuyucusunun okuma zevki ve derinliği dikkate alınarak şekillendirilmeye çalışılmıştır. Tasavvufun tecrübeye dayanan yapısı, tecrübe edilen hâl ve makamların dil ile ifade edilmesindeki zorluk ve okuma alışkanlığımızdaki zayıflıktan kaynaklanan sorunlar nedeniyle bu konuda ne kadar başarılı olabildiğimiz tartışmalı bir konu olarak karşımızda durmaktadır. Buna rağmen çalışmanın tasavvufu tanımak isteyen ve “Bu yolda ne okumalı, nereden başlamalı?” gibi sorularla mücadele eden kimseler için ideal bir çalışma olduğunu ifade edebiliriz.


Çalışmamız bir giriş ve kavramalrın değerlendirildiği ana bölümden oluşmaktadır. Çalışmada yer alan her bir başlık ’Yenidünya Dergisi’nin çeşitli sayılarında yayımlanan makaleleri içermektedir. Çalışamda sülfilerin hayatı anlamlı kılma gayretlerine işaret eden ve İslami referanslarda temellendirdikleri kırk konu üzerinde durulmuştur. Kırk sayısının İslam ve sufiler açısından önemi göz önünde bulundurularak kırk konu tespit edilmiş ve bu kırk konuyu vurgulamak için çalışmanın ismi ’Süfinin Erbaini’ olarak belirlenmiştir.


Çalışmada somut olandan soyut olana doğru bir sıralama takip edilmiştir. Bu töntemle konuların daha iyi kavratılmasına yardımcı olmak ve zihinde tasavvuf ve temsilcileriyle/ süfilerle ilgili genel bir alt yapının oluşmasını sağlamak amaçlanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: