Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SUFİ TERAPİ ( HİKAYELERLE İNSANLIK MANİFESTOSU )
SUFİ TERAPİ ( HİKAYELERLE İNSANLIK MANİFESTOSU )
Barkod
: 9786055114039
Basım Yılı
: Mayıs 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 215
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%37 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
15,75
Kazanılan Puan
47 NP
Bu ürünü 451 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Hikayelerle İnsanlık Manifestosu

Ruhunuzu yeniden inşa etmeye hazır mısınız?

Anadolu’nun medeniyet havzasından polen polen toplanmış ve kendi özümüzden kotarılmış duygusal, bilişsel, psiko tarihsel, dinî, ananevi gıdalarımız ve membalarımız dururken, neden Kişisel Gelişim Teknolojileri’ne, Anglo-Amerikan veya Anglo-Sakson medeniyetlerin kültür emperyalizmine çanak tutan Pop Psikoloji reçetelerine giriftar olmaya kalkışıyoruz ki?

Yani, kendi anlam dağarcığımızdan imbikleyerek deruhte edebileceğimiz bir psikoloji ya da bir psikoterapi geleneğimiz yok mu?

Neden anlamını dahi bilemediğimiz kelimelerle; sahte, sentetik, sığ, alengirli, cafcaflı, tüketime davet eden, riyakar, konformist, haz yumağına sarmallanmış, kültürel kodlarımıza yabancı olan derinliksiz ve niteliksiz kişisel gelişim enstrümanlarıyla birlikte gelecek nesillerimizi ve de milli ve manevi kimliğimizi inşa etmeye çalışıyoruz?

Otantik zamanların ve bu toprakların bilgeliğini yadsıyan Modern Psikoloji bize ne verebilir ki?

Birey olarak ait olduğumuz sosyal dokumuz, ideallerimiz, ahlaki seciyelerimiz, geleneksel anlam sağlayıcılarımız ve kiplerimiz, sohbet kültürümüz; Yunus, Mevlana, Hacı Bektaş ve Hacı Bayram gibi manevi önderlerimiz, ailevi bağlarımız, eski zamanları anlatan ton ton yaşlı ninelerimiz, köydeki hayatımızı renklendiren ve her şeyi ulu orta söyleyen rind-meşreb meczub delilerimiz, her biri bir klasik roman derînliğindeki türkülerimiz, bizi başka alemlere çekip götüren ebrularımız, her biri başlı başına müzikal bir kabare olan düğünlerimiz, ciğer yakan ağıtlarımız, yüce bildiğimiz şehitlerimiz ve erenlerimiz ve baharleyin çaput bağladığımız söğüt ağaçlarımız nerede kaldı. . !

Bu toprağın bize söyleyecek olduğu hiçbir söz yok mu yani?

Sufî Terapi, adıyla kaleme aldığımız bu çalışmada, işte bu soruların ve taleplerin nesep çizgilerini tespit ve temyîz ederek; modern psikolojiye, psikoterapilere ve kişisel gelişim furyâsına alternatif bir paradigma sunmaya çalışıyoruz.

Unutmayalım; bu bizim hikayemiz. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: