Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
STRATEJİK YÖNETİM VE İŞLETME POLİTİKASI (  )
Stratejik Yönetim ve İşletme Politikası
STRATEJİK YÖNETİM VE İŞLETME POLİTİKASI (  )
Barkod
: 9786052421925
Basım Yılı
: Ağustos 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 546
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
68,00
İndirimli Fiyatı
55,08
Kazanılan Puan
165 NP
Bu ürünü 783 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Stratejik yönetim yazınının ilk eserlerinde strateji kavramını tarif eden “tepe yönetiminin çevreden gelen verileri ve kurumsal yetenekleri analiz ederek ortaya koyduğu uzun vadeli planlar” ifadesi, bugünün stratejik yönetim anlayışını ve kurumsal çevresini tanımlayabilmek için son derece yetersiz kalmaktadır. Gerçekte stratejik yönetimin doğasında planlanmamış, kendi kendine oluşan stratejiler de mevcuttur. Bu stratejilerden bazıları yolda öğrenilir, bazıları işletmenin pazarda yaptığı manevraların bütünüdür, bazıları liderin aklında, bazılarıysa tesadüflerin arkasındadır.

Bazı durumlarda pazar öyle bir davranış biçimini dayatır ki, çevresel zorlamalarla gerçekleştirilen uygulamalar stratejinin bir parçası haline gelir. Bazı durumlardaysa kültürden kaynaklanan alışkanlıklar bir süre sonra anlamlı bir desen oluşturur ve kurum kültürü, taklit edilmesi zor, stratejik bir davranışa dönüşür. Dolayısıyla stratejik yönetim alanında gerçeklik, planlama masasındaki kurgudan farklı bir doğaya sahiptir, daha kaotiktir ve sürprizlerle doludur.

Başlangıçta Erol Eren Hocamız tarafından kaleme alınan ve Türkiye’de stratejik yönetim yazınının öncülerinden olan bu kitap, yayımlandığı tarihten bugüne stratejik yönetim anlayışının tüm evrelerine şahit olmuş ve dünyanın değişmesine paralel olarak kendisi de ciddi bir değişim ihtiyacı içine girmiştir. Bu ihtiyaç doğrultusunda onuncu baskısında Ata Özdemirci’nin kalemiyle önemli bir dönüşümden geçen “Stratejik Yönetim ve İşletme Politikası”, yenilenmiş halinde strateji yazınının önemli bilgilerini güncel istatistikler, örnek olaylar ve bilimsel araştırmaların sonuçlarıyla incelikle harmanlamıştır.

Alana uzun yıllar hizmet edecek, bilgilendirici, kapsamlı ve akıcı bir dile sahip olan bu eser, stratejinin kurgusal doğası ve teknikleriyle birlikte gerçekliğin kaotik yapısına da temas etmeye çalışmakta ve her iki yol konusunda da okuyucusuna kalıcı bir vizyon kazandırmayı hedeflemektedir. Tüm bu yönleriyle “Stratejik Yönetim ve İşletme Politikası”, öğrenciler, akademisyenler ve uygulamacılara uzun yıllar boyunca katkıda sunacak ve yönetim biliminin mihenk taşlarından biri olarak kalmaya devam edecektir…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: