Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
STEP UP ADVANCED ENGLİSH VOCABULARY (  )
Step Up Advanced English Vocabulary
STEP UP ADVANCED ENGLİSH VOCABULARY (  )
Barkod
: 9786055270551
Basım Yılı
: Haziran 2017
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 377
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,00
İndirimli Fiyatı
41,25
Kazanılan Puan
124 NP
Bu ürünü 1071 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Step up englısh grammar, genel olarak ingilizce öğrenen her öğrenci ve her yetişkin için, özel olarak da güncel yds, yökdil sosyal bilimler, yökdil sağlık bilimleri, yökdil fen bilimleri, üniversitelerin hazırlık sınıflarını atlama sınavı olan proficiency veya yks-dil ingilizce üniversite giriş sınavına girecek öğrenciler için optimize edilmiştir. Kitap, öğrencilerin bu sınavlara hazırlanırken ihtiyaç duyacağı tüm konulara gerektiği kadar değinmekte, yüzlerce özgün ve çıkmış soru ile konunun pekiştirilmesini sağlamakta, kitabın sonuna eklenen gramer konu bazlı çeviri alıştırmaları sayesinde konunun tam olarak anlaşılmasını temin etmekte ve kullanılan tablolar ve özet sayfalarla da öğrencinin detaylarda boğulmasını önlemektedir.

Kitap, ayrıca yds, yökdil sosyal bilimler, yökdil sağlık bilimleri, yökdil fen bilimleri, proficiency ve yks-dil ingilizce sınavına girecek öğrencilere bu sınavlarda çıkan sorulara paralel bolca test sorusu çözme fırsatı vererek sınav aşinalığı kazandırmaktadır. Net ve anlaşılır türkçe açıklamaları ve türkçe karşılıklı bol örnekleriyle bireysel çalışmaya da son derece elverişlidir. Her ünitenin sonunda yer alan testler ve kitap sonunda yer alan gramer konu bazlı çeviriler, öğrenciye dil yeterlilik düzeyini kendi kendine test etme imkânını sunmaktadır. Bu testlerde özgün soruların yanı sıra, geçmiş yıllarda ösym tarafından yapılan çeşitli ingilizce sınavlarda çıkmış sorulara da yer verilmiştir. Ancak söz konusu bütün çıkmış sorular güncel yds ve yks-dil sınav formatına ve zorluk derecesine özenle uyarlanmıştır. Kısacası bu kitap, ingilizcede dilbilgisi adına ihtiyaç duyacağınız her şeyi tüm ayrıntısıyla, kapsamlı ve anlaşılır türkçe açıklamalar ve çok sayıda örneklerle sizlere sunan özel bir kaynaktır.

Step up englısh grammar, hem tüm dil kursları ortamında, hem de bireysel bir başvuru kaynağı olarak kullanılmaya uygun biçimde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Hangi amaç doğrultusunda olursa olsun, ingilizce dilbilgisi açısından sizi ulaşmayı hedeflediğiniz düzeye çıkarmada size yardımcı olacak her tür bilgiyi kapsamaktadır. İngilizcedeki tüm zamanlar, cümle kalıpları, bileşik cümle yapıları, yan cümlecikler, çoğu kimse için ciddi sorun oluşturan edatlar (prepositions), edat öbekleri (prepositional phrases), deyimsel fiiller (phrasal verbs) ve gramer konusuna odaklı çeviri çalışmaları kitapta özel üniteler dâhilinde geniş açıklamaları ve bol örnekleriyle sunulmuştur. Bu konulara ilişkin özel testler de ünitelerin sonuna bilginizi ve ilerlemenizi test etmek üzere ilave edilmiştir. Diğer pek çok gramer referans kitabında bulamayacağınız her konuyu en net açıklama ve örneklerle bu kaynakta bulabileceksiniz.
Step up englısh grammar, bireysel çalışmalara uygun bir kaynak olmasının yanında, dil kursu ve sınıfları için de eşsiz bir yardımcı kitap özelliği taşımaktadır. Dil okullarının hazırlık sınıflarından itibaren, öğrenciler ve öğretmenler için her aşamada bir yardımcı kitap özelliği de taşımaktadır. Çeşitli ingilizce dil sınavlarına hazırlanan adaylar için de, gramer ile ilgili konularda başvurup bulmayı umdukları her tür bilgiyi konu bazlı tasarımı sayesinde kolaylıkla ve anlaşılır biçimde bulabilecekleri bir ortamdır. Gramer konuları tematik ve şematik yaklaşımlarla formülize edilerek kolay anlaşılır bir şekilde anlatıldığından ve bol örneklerle ve türkçe açıklamalarla desteklendiğinden, bu eşsiz eser her yaş grubuna hitap edebilecek özelliktedir.

Kitapta birbiriyle ilintili konular birkaç ünitenin kapsamında karşılaştırmalı olarak sunulmuştur. Örneğin, gerunds, reduced adjective clauses ve participles konuları genelde birbirleriyle sıklıkla karıştırılan ve çoğu öğrenci için sorun yaratan konulardır. Buna benzer konuların kitap kapsamında farklı ünitelerde karşılaştırmalı olarak sunulmasıyla, bu zorluk ve sıkıntının aşılmasına yardımcı olunması hedeflenmiştir. Buna paralel olarak, konu bazlı testlerde de birbiriyle ilintili konulara ait sorulara bir arada yer verilmiş; bu nedenle de, bazı sorular farklı bölümlerde bilinçli olarak yinelenerek sorulmuştur. Bu şekilde söz konusu alanlarda bilgilerin pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

Step up englısh grammar, ingilizce dilbilgisi eksiklerinizi gidermek, dil alt yapınızı geliştirmek ve güçlendirmek için özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş bir kaynak kitaptır. Ancak, yabancı dil öğrenimi ve ediniminde diğer önemli bir konu da ne kadar çok kelime bildiğinizdir. Çok iyi gramer bilginiz olsa bile, yeterli kelime bilginiz yoksa, o dilde etkili ve başarılı olamazsınız; çünkü dil sadece gramerden ibaret değildir. Gramer dilin iskeletini oluşturur. O iskeletin ayakta durması ise, sahip olduğunuz kelime dağarcığının ne derece geniş olduğu ile doğru orantılıdır. Kelime dağarcığınız dar ise, bu iskelet dağılıp gidecektir. Bu önemli hususu göz önünde bulundurarak, bu açığı da paralel ve eş zamanlı olarak kapatmak, kelime dağarcığımızı zenginleştirmek üzere özel olarak tasarlanmış olan step up advanced englısh vocabulary kitabının bu gramer kitabı ile birlikte birbirini destekleyici olarak kullanılmasının son derece yararlı ve etkili olacağını değerlendiriyor ve tavsiye ediyoruz.

İngilizce alanında koymuş olduğunuz hedeflere ulaşmak adına yapacağınız tüm çalışmalarınızda kolaylık ve üstün başarılar diliyoruz.

Adımlarınızı daima “yukarıya doğru” atabilmeniz dileğiyle…

Gürcan günay & mustafa demir

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: