Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
SPORDA YÖNETİŞİM VE ORGANİZASYON (  )
Sporda Yönetişim ve Organizasyon
SPORDA YÖNETİŞİM VE ORGANİZASYON (  )
Barkod
: 9786055989279
Basım Yılı
: 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 230
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
29,75
Kazanılan Puan
89 NP
Kategoriler
Bu ürünü 296 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Toplumlar arası ve toplum içi insani ilişkilerin gelişiminde spor kültürünün büyük bir öneme sahip olduğu bir gerçektir.

Spor kültürü, insan yaşamını düzenleyen diğer olgular yanında daha önemli olduğu fikrinden hareket edersek, insana yapacağımız en büyük yatırım spor bilincinin oluşmasına katkı sağlamak olacaktır. .
Nitekim sporun bu özelliklerinden ötürü ulu önder ATATÜRK sporun önemini şu sözle vurgulamıştır. ’Müsbet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir/ Spor organizasyonların uygulanmasında göz önüne alınması gereken toplumsal yararlar olmalıdır. Spor organizasyonlarının toplumsal spor kültürünün oluşumunu destekleyecek birçok aşamanın var olduğunu unutmamalıyız.

Spor organizasyonları ülkelere saygınlık kazandırmakla beraber, ülkenin veya sistemin propagandasını yapmak açısından çok etkili bir güçtür. Toplumları oluşturan insanların ilgi duyabileceği veya yapabileceği bir spor dalının olması modern yaşamın bir gereğidir. Bu bağlamda yaşamında spora sürekli yer ayıran insanın bu tutumu toplumsal ilişkilerine de olumlu yansır. Nitekim günümüzde spor bir Eğitim aracı olarak ele alındığında; kurallara uyan, paylaşmayı bilen, saygı duyan ve kaybetmeyi kabullenebilen uyumlu bir toplum yaratılmasında da önemli bir etkendir. Bu etken spor organizasyonları sayesinde hayata geçirilebilir. Söz konusu değerlerin hayata geçirilebilmesi sporun doğru ve lider kişiler tarafından yönetilmesi ile mümkün olacaktır. Ülkemizi ve Sporu yönetmeye aday kişilerin örnek almaları gereken kişi, büyük lider ve büyük insan yasmayı borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’tür. Bu eserde sporun anayasamızda ve yasalarımızda hangi maddelerde ne şekilde yer aldığı, spor organizasyonlarının yanı sıra insan ilişkilerinin gelişimi açısından iletişim, yönetişim ve spor organizasyonlarında kullanılan sistemler ile görev dağılımı açısından kurulması gereken komiteler, sporda performans yönetimi ve örnek ödül sistemi hakkında bilgi bulunmaktadır.

Bu kitabın hazırlanmasında kullanılan kaynakların bir bölümü birebir alıntı yapılmadığı için dipnot olarak gösterilmemiştir. Ancak bilgi olarak faydalanıldığı için teşekkür etmek amacı ile kaynaklar bölümünde yer verilmiştir.

Ekler bölümde yer alan belge örnekleri KOU - BESYO - SYP Organizasyon Yönetimi dersi çerçevesinde öğrencilerimize yaptırılan organizasyonlarda kullanılan çalışmalardır. Bu vesile ile öğrencilerimi kutlar ve teşekkür ederim.

Rıza ERDAL

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: