Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SOVYET SONRASI UKRAYNA’DA DEVLET, TOPLUM VE SİYASET – DEĞİŞEN DİNAMİKLER DÖNÜŞEN KİMLİKLER ( SOVYET SONRASI UKRAYNA’DA DEVLET, TOPLUM VE SİYASET – DEĞİŞEN DİNAMİKLER DÖNÜŞEN KİMLİKLER )
SOVYET SONRASI UKRAYNA’DA DEVLET, TOPLUM VE SİYASET – Değişen Dinamikler Dönüşen Kimlikler
SOVYET SONRASI UKRAYNA’DA DEVLET, TOPLUM VE SİYASET – DEĞİŞEN DİNAMİKLER DÖNÜŞEN KİMLİKLER ( SOVYET SONRASI UKRAYNA’DA DEVLET, TOPLUM VE SİYASET – DEĞİŞEN DİNAMİKLER DÖNÜŞEN KİMLİKLER )
Barkod
: 9786056919930
Basım Yılı
: Mart 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24
Sayfa Sayısı
: 456
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
32,00
Kazanılan Puan
96 NP
Bu ürünü 162 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Ukrayna, sadece Batılların değil, aynı zamanda Türklerin de Hakkında Az bilgi Sahibi olduğu, Rusya ve Avrupa arasında geçiş bölgesi özelliği taşıyan ve stratejik önemi gün geçtikçe artan bir ülkedir. Ukrayna günümüzde Sovyet ruhuna ve Rusya Federasyonu’nun müdahalelerine karşı ciddi bir mücadele vermekte, liberal demokrasinin kurumlarını oluşturmak ve güçlendirmek hedefiyle toplumsal ve siyasal sorunlarını çözmeye çalışmaktadır. Bu bağlamda, bu kitap, Türk dilli okuyuculara Ukrayna hakkında kapsamlı bilgi sunmayı amaçlamaktadır. Şubat 2019-Haziran 2019 ve Ekim 2019’da, Kıyiv’de gerçekleştirilen saha araştırması verilerine dayanarak, sosyolojik bir perspektiften hareketle kaleme alınan bu çalışma, Sovyet sonrası dönemdeki toplumsal ve siyasal değişimi küresel dinamikler ışığında incelemektedir. Bu kitap. Ukrayna tarihinin dönüm noktalarını ve Sovyet dönemi baskılarını öne çıkarmanın yana sıra Sovyet sonrası dönemde din, kültür ve kimlik alanında yaşanan dönüşümleri, özellikle 2014’te Kırım’ın işgali ve yasa dışı ilhakı ile Donbas bölgesinde Rusya destekli ayrılıkçı grupların başlattığı ve hâlen devam eden savaşın Ukrayna toplumuna etkilerini kapsamlı bir şekilde irdelemiştir. Prof. Dr. Ayşegül Aydıngün, Prof. Dr. İsmail Aydıngün

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: