Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SOSYAL ŞİZOFRENİ VE YARATICI DÜŞÜNCE (  )
Sosyal Şizofreni ve Yaratıcı Düşünce
SOSYAL ŞİZOFRENİ VE YARATICI DÜŞÜNCE (  )
Barkod
: 9789758778461
Basım Yılı
: Ocak 2005
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 566
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
14,25
Kazanılan Puan
43 NP
Bu ürünü 256 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Giresun/Eynesil Ören Köyü’nde doğdu (23 Eylül 1923). İlkokulu Eynesil’de (1940), ortaokulu Trabzon’da (1943), İstanbul Erkek Öğretmen Okulun da 1946’da bitirdi. İstanbul Eğitim Enstitüsü’nden de 1948’de mezun oldu ve aynı yıl Görele Ortaokulu’na atandı. 1951-1953 yılları arasında da Alucra, Tirebolu Ortaokullarında öğretmenlik yaptı. Askerlik hizmetini de 953-55 yılları arasında yerine getirdi.

Askerlik dönüşü Giresun Lisesi’ne tayin edildi. 1961 yılında Giresun Halk Eğitimi Başkanlığfna getirildi. 1964 yılına değin Halk Eğitimi ve Toplum Kalkınması hizmetleri içinde alan çalışması yaptı. 1950’de başladığı “Sosyal Şizofreni“ üzerindeki araştırmalarında Halk Eğimi alan çalışmaları bir laboratuvar işlevi gördü.

1963-64 yılları arasında Almanya’da yetişkinler eğitimi üzerinde inceleme ve araştırma yaptı. Bu çalışmalar içinde Şizofrenik sürecin oluşum evresinde Almanya ile Türkiye arasındaki benzerlikler yakalandı. Özellikle Almanya’nın Hitler dönemiyle işgal yılları içindeki ruhsal travmalar ve bilinçsel yarılmalar, Türkiye’nin baskı yıllarındaki zihinsel ve ussal çatlaklıklar ile şaşılası benzerlikler tablosu sergiliyordu. Bu tablolar belli bir üslup içinde Sosyal Şizofreni adlı yapıta yansıtılmıştır. Aynı yöntem Toplumsal Patoloji’ye de uygulandı. 1964-68 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Genel Müdürlüğü Merkez Örgütü’nde görev yaptı. 1968-1975 arasında Köy İşleri Bakanlığında eğitim hizmeti gördü. Sosyal Şizofreni konusundaki çalışmaları 1974 yılında kitaplaştırıp “Sosyal Şizofreni ve Atatürkçülük Üzerindeki Baskısı“ adıyla Ankara’da yayımladı. İkinci baskı 1981 yılında yapıldı. Genişletilmiş 3’ncü baskı ile Sosyal Şizofreni ve yaratıcı düşünce adı altında, 1999 yılında yayımladı.

1975 yılında Ankara Yunus Emre Ortaokulu’na tayin edildi ve 1978 yılında 30 hizmet yılını tamamlayarak Yunus Emre Ortaokulu’ndan emekli oldu.

1992 yılında “Toplumsal Çözülme (Toplumsal Patoloji)“ adlı yapıtı yayınlandı. Her iki yapıt kendi alanlarının “ilki“ sayılmaktadır.

“Kemalizmin Barış Okulu“, “Terör ve Anarşinin Toplumsal ve Tarihsel kökenleri“, “Toplumsal Esriklük“, “Geriye Dönüş ve Kültür Politikaları“, “Türkiye’de Halk Eğitiminin Paradigması“, “Kemalist Açıdan Körfez Olayı, “ “Hasan Ali Yücel’le İnsanlıkta Bütünleşme“, “Dünyada Ekolojik Devrim, Türkiye’de Gökova’yı Çoraklaştırma Çılgınlığı“, “Hasan Saka ve Lozan“, “Kemalist Devrimin Tek Adamı: İsmet İnönü“ adlı incelemeler Birleşmiş Milletler Türk Derneği yıllıklarında ayrıbasım olarak yayınlandı. “Damar“ başta olmak üzere çeşitli dergilerde çok makaleleri yayınlandı yazarın.

“Kemalist İdeloojinin çağdaşlık Boyutları“, “Kütür Kökeni ve Kültür Politikası“ adlarında yazarın yayınlanmamış iki yapıtı daha var.

Mustafa Coşturoğlu evli, yetişkin 4 çocuk babası, birde torun sahibidir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: