Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SOSYAL BİLİMLERDE NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ / TEKNİK – YAKLAŞIM – UYGULAMA ( SOSYAL BİLİMLERDE NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ / TEKNİK – YAKLAŞIM – UYGULAMA )
SOSYAL BİLİMLERDE NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ / Teknik – Yaklaşım – Uygulama
SOSYAL BİLİMLERDE NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ / TEKNİK – YAKLAŞIM – UYGULAMA ( SOSYAL BİLİMLERDE NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ / TEKNİK – YAKLAŞIM – UYGULAMA )
Barkod
: 9786057846334
Basım Yılı
: Temmuz 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 496
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
32,40
Kazanılan Puan
97 NP
Bu kitabı 5,40 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 665 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bilgi üretim yolculuğuna çıkan araştırmacılara, başlangıç noktasından varış noktasına kadar tüm araştırma süreci boyunca sistemli bir şekilde adım adım rehberlik eden bu çalışma, başta lisans ve lisansüstü öğrencilerine faydalı bir kaynak olmak üzere, aslında nitel araştırma yapan tüm araştırmacılar için hazırlanmıştır. Günümüzün değişen ve gelişen ihtiyaçları da göz önünde tutularak nitel araştırma hakkındaki pek çok konu, oldukça kapsamlı bir şekilde ve zengin güncel örneklerle desteklenerek, okuyucuyu mümkün olduğunca teorik tartışmalara boğmadan, sade ve anlaşılabilir bir dille verilmeye çalışılmıştır. Tüm nitel araştırmacılar için bir başucu kitabı niteliğindeki bu çalışma, alandaki önemli birçok güncel kaynaktan yararlanılarak mevcut bilgi teknolojisine uygun olarak hazırlanmış ve konuların ilgili tüm kesimlerce rahatlıkla anlaşılabilmesi hedeflenmiştir. On yedi bölümden oluşan bu kitapta; temel olarak araştırma problemi, veri toplama, veri analizi ve raporlama gibi nitel araştırmanın tasarımıyla ilgili tüm süreçlerin kuramsal çerçevesi ve alandaki uygulamaları güncel örneklerle tanıtılmaktadır. Ayrıca kitapta, sıklıkla kullanılan nitel araştırma yaklaşımlarından fenomenolojik araştırma, etnografi, gömülü teori, durum çalışması, anlatı araştırması ve eylem araştırması örneklerle detaylı olarak ele alınmaktadır. Kitaptaki konuların daha iyi pekiştirilmesine ve anlaşılabilmesine yardımcı olmak amacıyla da her bölümün sonunda özet yapılmaktadır. •Sosyal Bilimlerde Araştırma •Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırma •Nitel Çalışmalarda Araştırma Problemi / Örnekleme / •Veri Toplama / Veri Analizi / Raporlama •İçerik Analizi •Bilgisayar Destekli Nitel Veri Analizi •Fenomonolojik Araştırma •Etnografi Araştırması •Gömülü Teori •Örnek Olay Araştırması •Anlatı Araştırması

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: