Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SKOLYOZUN ÜÇ BOYUTLU TEDAVİSİ ( OMURGA DEFORMİTELERİNDE BİR FİZİK TEDAVİ METODU )
Skolyozun Üç Boyutlu Tedavisi Omurga Deformitelerinde Bir Fizik Tedavi Metodu
Yorumları oku
SKOLYOZUN ÜÇ BOYUTLU TEDAVİSİ ( OMURGA DEFORMİTELERİNDE BİR FİZİK TEDAVİ METODU )
%27 İndirim
Basım Dili
: Trke
Ebatı
: 14 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 275
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
Liste Fiyatı
: 80,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 58,40 TL
Kazanılan Puan
: 175 NP
Barkod
: 9786056305825
Basım Yılı
: Ocak 2013
Ürünün Tanıtımı

Skolyoz tedavi yöntemleri hala tartışılmakta olan önemli bir spinal deformite hastalığıdır. Tedavi edilmediğinde kişiyi yaşam boyu sürecek sırt ve bel ağrısı, ileri deformitelerde solunum yetmezliği, fazla efor gerektiren günlük yaşam aktivitelerinde yetersizlik ve bedenini normal postürlü bireylere göre eğri büğrü hissetmesi nedeniyle gelişen depresyon hali beklemektedir. Bu nedenle skolyozun erken teşhis ve tedavisi önemsenmelidir. Uygulanan tedavi yöntemi cerrahi olsun veya olmasın egzersiz tedavideki altın standarttır.

Dünyada skolyozda önerilen egzersiz teknikleri arasında en çok kabul gören Schroth’un üç - boyutlu egzersiz tedavisidir. Yapılan çalışmalarda bu teknikle hastaların çok az bir kısmının cerrahi tedaviye gereksinim duyduğu ve düzeltilmiş deformiteye bağlı olarak kendilerinden memnuniyet duyma oranlarının belirgin şekilde arttığı gösterilmiştir. Bu konuda dünyadaki en iyi örneklerden biri atletizmde olimpiyat ve dünya rekorları kıran Usain Bolt’dur. Kendisi ergenlik çağında fark edilen skolyoz nedeniyle yoğun bir rehabilitasyon programına alınmış ve sonunda normal bir postüre kavuşmakla kalmamış, aktif spor hayatını da çok başarılı bir şekilde sürdürebilmiştir. Bu başarı skolyoz da yoğun ve disiplinli olarak yapılan egzersizin önemini bir kez daha göstermiştir.

Bu kitabı çevirmekteki amacımız skolyoz tedavisinde bilinen egzersiz yöntemleri içinde Schroth tekniğinin önemine ve başarısına dikkat çekmek ve her yaştaki skolyozlu hastalarımız için faydalı bir tedavi olduğunu vurgulamaktır. Bu başarıyı yakalayacağına olan inancımla çeviriye katkıda bulunan çok değerli meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ederim. Yol gösterici ve faydalı olması dileği ile. . .

- Dr. Gülseren Kayalar

Bu ürünü 2246 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: