Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SİYER-İ NEBİ (  )
SİYER-İ NEBİ (  )
Barkod
: 9786052375174
Basım Yılı
: Eylül 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.1 (cm)
Sayfa Sayısı
: 64
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
37,50
Kazanılan Puan
105 NP
Bu kitabı 6,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 147 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

1-Kitab “Siyer” ve “En Güzel Örnek Hz. Peygamber (sav. )” olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümdeki konular kendileriyle uyumlu tablolar, uygun resimler veharitalarla birlikte ele alınmıştır. Bu manada kitap görsellik açısından zengin bir yapıya sahiptir. İkinci bölümde ise konularla alakalı tablolar şeklinde “Kur’ân İklimi”, “Nebevî Sedâ” ve “Okuma Parçaları” adı altında Sahabe hayatından tablolar verilerek konular içerik açısından zenginleştirilmiştir. Kitabın “En Güzel Örnek Hz. Peygamber (sav. )” isimli bölümü “Hz. Peygamber’in siyaseti”, “Hz. Peygamber Döneminde Kadın”, “Hz. Peygamber’in Çevre ile İlgili Düzenlemeleri”, “Hz. Peygamber’in Eğitim Konusuna Yaklaşımı”, “Hz. Peygamber’e Göre Sosyal Hayatı Olumsuz Etkileyen Davranışlar” konularında olduğu gibi ilginç meseleler ele alınmıştır. Bu konuların anlatımında ise anlaşılabilir olması açısından güncel dilin kullanımına dikkat edilmeye çalışılmıştır.


2- Kitabın içindeki konu başlıklarının seçiminde kriter olarak MEB lise ders müfredatı gözetilmiştir. Lise ve İmam-Hatip Liseleri ders kitaplarında bulunan tüm konular kitabın içeriğinde mevcuttur. Ancak kitap, ders işlerken öğretmen arkadaşlarımıza farklı ve yardımcı bilgilerin sağlanması açısından yardımcı olmak için okullardaki ders kitaplarının içeriğinden tamamen farklı bir içerikle ortaya konulmuştur.


3-Kitabın yazımında daha önceki siyer çalıştaylarında özellikle de Siyer Araştırma Vakfı’nın yapmış olduğu siyer dersi ve kitabıyla alakalı çalıştaylardaki eleştiri, tenkit ve temenniler göz önünde bulundurulmuş olup eksik görülen veya eleştirilen durumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Mümkün olduğu ölçüde çalıştaydaki siyer alanıyla alakalı hocalarımızın istekleri dikkate alınmış olup temennileri kitapta son derece önemsenmiştir.


4- Kitabın yazımında sahih ve muteber kaynaklardan istifade işi ziyadesiyle önemsenmiştir. Kitap yaklaşık 300 ayet, Kütübü’s-sitte’den 750 hadis, sahabe hayatından tablolar, klasik siyer kaynakları ile Hz. Peygamber’den bahseden güncel kaynaklardan müteşekkildir.


5- Özelde talebenin genelde tüm okuyucuların dikkatini sürekli ve zinde tutmak için kitabın içindeki renk seçimleri ziyadesiyle önemsenmiştir.


Kitabın içeriğindeki resimlerin ve haritaların seçimi üzerinde titizlikle durulmuştur. Kitapta siyerle alakalı resimlerin orijinal halleri ile güncel durumları mümkün olduğunca yansıtılmaya çalışılmıştır

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: